En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 23:33
Giresun HES İnşaatında Toprak Kayması

Giresun HES İnşaatında Toprak Kayması

Giresun'un Dereli ilçesine bağlı Kızıltaş köyünde çalışmaların devam ettiği HES inşaatında toprak kayması meydana geldi..

 

 
 
Mustafa Yiğit, Kenan Özdemir, Kerem Erdem ve Eren Erdem isimli 4 işçi hayatını kaybetti. Göçük sırasında yaralanan işçi Zafer Kırlak hastanede tedavi altına alındı. Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, “Heyelan, su kalıplarının konulması için açılan yerde oluşmuş. Bölgede kar suları toprağı yumuşatmaya başladı. Tedbirsizlik mi kaza mı bilemiyoruz ama bu olay olmuş. 4 işçimizi kaybettik.” bilgisini verdi. Ölen işçilerden Mustafa Yiğit’in kuzeni Şener Yiğit, aynı inşaatta vardiyalı çalıştığını, olay sırasında vardiyası olmadığı için istirahatte bulunduğunu anlattı. Yiğit, heyelanın inşaat sahası yakınındaki bir evin istimlak edilmemesi sebebiyle yaşandığını ileri sürdü.
 
Giresun’un Dereli ilçesinde hidroelektrik santrali (HES) inşaatında oluşan toprak kaymasında 4 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, ilçeye bağlı Kızıltaş köyünde yapımı süren HES inşaatında toprak kayması meydana geldiğini belirterek, “Heyelan, su kalıplarının konulması için açılan yerde oluşmuş. Olayda dört kişi öldü, bir kişi de yaralandı.” diye konuştu. Kazada hayatını kaybedenlerin isimlerinin Mustafa Yiğit, Kenan Özdemir, Kerem Erdem ve Eren Erdem olduğu, Zafer Kırlak’ın ise yaralandığı öğrenildi.
 
Kaynak : Zaman

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Şubat'ta 28 Elektrik Santrali Devreye Alındı


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan alınan verilere göre, geçtiğimiz Şubat ayında Türkiye genelinde toplam 28 adet elektrik santrali devreye alındı..

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, 2017 yılının Şubat ayında toplamda 28 adet yeni elektrik sanrali devreye alındı. Bu sayede Türkiye'nin elektrikteki toplam kurulu gücü 78 bin 915 megawata ulaştı.
 
28 Şubat 2017 tarihi itibarıyla devreye alınan 28 elektrik santralinden 316,7 megawatın 129 megawatını Kırklareli, Manisa, Afyonkarahisar, Balıkesir, İzmir, Tekirdağ, İstanbul, Kayseri ve Manisa'da üretime başlayan 12 rüzgar enerjisi santrali oluşturdu.
 
Şubt ayında Giresun, Rize, Zonguldak, Isparta, Düzce, Antalya'da 97,4 megawat kapasiteye sahip 6 hidroelektrik santrali de devreye alınarak kurulu güce eklendi. 
 
Ayrıca, Şubat ayında Karabük'te 50 megawat kapasiteyle kömür ve kojenerasyon santrali faaliyete alınırken Manisa'da 15 megavwatlık jeotermal santralinin yanı sıra Hatay, Bursa ve Kahramanmaraş'ta 7,1 megawat kapasiteli biyokütle ve çöpgazı tesisleri dedevreye girdi.
 
 
16-05-2012
Bu haber toplam 4347 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?