En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 27.02.2015 06:02
Gebze'den Emlak Vergisi Uyarısı

Gebze'den Emlak Vergisi Uyarısı

Gebze Belediyesi'nden yapılan açıklamada, mükelleflerin 2012 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi birinci taksit ödemelerini 31 Mayıs Perşembe günü mesai bitimine kadar yapmaları gerektiği belirtildi..

 

Gebze Belediyesi, vatandaşları Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerini ödemeleri konusunda uyardı. 
 
Belediyeden yapılan açıklamada, Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinin 2012 yılı 1. taksit ödemeleri için son gün 31 Mayıs Perşembe olduğu belirtilerek, Gebze Belediyesi tahsilat veznelerinin hafta sonu da açık olacağı kaydedildi. Açıklamada, şunlara yer verildi; “Vatandaşlarımız söz konusu vergi borçlarına ilişkin ödemeleri belediyenin tahsilat veznelerinden yapabilerler. Ayrıca; mükelleflerin zaman kaybını önlemek amacıyla ödemelerini 234845 nolu posta çeki hesabına, T.C. vatandaşlık numarası veya belediye vergi numarası ile Halk Bankası Şubeleri'ne de ödeme yapabilirler. Bunun yanı sıra, vatandaşlar günün her saatinde www.gebze.bel.tr adresinden ve kentin farklı noktalarında bulunan 7/24 Gebze Kioks dokunmatik bilgi ekranlarından kredi kartı ile online olarak borç ödeme işlemlerini gerçekleştirebilir. Vatandaşların, artan iş yükü nedeniyle sorun yaşamaması için tahsilat vezneleri 26 Mayıs Cumartesi ve 27 Mayıs Pazar günleri saat 09.00 ile 17.00 arasında Gebzeli mükelleflere hizmet verecek.”
 
Kaynak: IHA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Çin Emlak Piyasasında Düşüş Devam Ediyor


Ocak ayında konut fiyatlarının aylık bazda en büyük düşüşü gösterdiği Çin'de emlak piyasası toparlanmaktan oldukça uzak olup kırılganlığını sürdürüyor..

 

Çin’de geçtiğimiz ay yeni konut fiyatlarının hükümet tarafından takip edilen 70 şehirden sadece ikisinde yükselmesi piyasanın kırılgan seyrini sürdürüğü şeklinde yorumlandı.
 
Ocak ayında  konut fiyatlaırnın 64 şehirde gerileidği Çin'de 2012 yılından bu yana ilk defa faiz indirimine gidilmesi ve emlak sınıflandırımalarının kaldırılması dahi emlak piyasasının toparlanmasını sağlayamadı. Ülkede konut fiyatları geçtiğimiz ay ortalama yüzde 5.1 gerileyerek tarihindeki en büyük düşüşünü gerçekleştirdi.
 
Emlak sektörünün canlandırılması için başlatılan uygulamaların başarılı olamadığı Çin'de Centaline Group tarafından takip edilen 40 şehirde yeni konut satışları yüzde 31 geriledi. Söz konusu gerilemede şirketlerin proje tekliflerini yavaşlatmaları etkili oldu.
 
 
25-05-2012
Bu haber toplam 4326 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?