En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 22.11.2014 10:43
Gebze'den Emlak Vergisi Uyarısı

Gebze'den Emlak Vergisi Uyarısı

Gebze Belediyesi'nden yapılan açıklamada, mükelleflerin 2012 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi birinci taksit ödemelerini 31 Mayıs Perşembe günü mesai bitimine kadar yapmaları gerektiği belirtildi..

 

Gebze Belediyesi, vatandaşları Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerini ödemeleri konusunda uyardı. 
 
Belediyeden yapılan açıklamada, Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinin 2012 yılı 1. taksit ödemeleri için son gün 31 Mayıs Perşembe olduğu belirtilerek, Gebze Belediyesi tahsilat veznelerinin hafta sonu da açık olacağı kaydedildi. Açıklamada, şunlara yer verildi; “Vatandaşlarımız söz konusu vergi borçlarına ilişkin ödemeleri belediyenin tahsilat veznelerinden yapabilerler. Ayrıca; mükelleflerin zaman kaybını önlemek amacıyla ödemelerini 234845 nolu posta çeki hesabına, T.C. vatandaşlık numarası veya belediye vergi numarası ile Halk Bankası Şubeleri'ne de ödeme yapabilirler. Bunun yanı sıra, vatandaşlar günün her saatinde www.gebze.bel.tr adresinden ve kentin farklı noktalarında bulunan 7/24 Gebze Kioks dokunmatik bilgi ekranlarından kredi kartı ile online olarak borç ödeme işlemlerini gerçekleştirebilir. Vatandaşların, artan iş yükü nedeniyle sorun yaşamaması için tahsilat vezneleri 26 Mayıs Cumartesi ve 27 Mayıs Pazar günleri saat 09.00 ile 17.00 arasında Gebzeli mükelleflere hizmet verecek.”
 
Kaynak: IHA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emlak Vergisi Borcunu Yapılandırmak İçin Son Gün 1 Aralık


Emlak, ilan, reklam, temizlik vergi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşların 1 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor..

 

Torba Yasa’dan faydalanarak emlak, ilan, reklam, temizlik vergi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşlara, sn gün yoğunluğu sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için işlerini son güne bırakmamaları konusunda çağruıda bulunuldu. 
 
1 Aralık 2014 tarihinde sona erecek olan yapılandırma uygulaması sadece emlak, ilan, reklam, temizlik, vergi borçlarını kapsamakta olup vatandaşın bu uygulamadan yararlanabilmesi için bizzat bağlı bulunduğu belediyenin Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne giderek başvuruda bulunması gerekiyor.
 
Vergi borcu bulunan vatandaşlara koalylık sağlayan ve farklı taksit - vade seçeneklerinin yer aldığı yapılandırma planı kapsamında iki ayda bir ödeme öngörülmekte olup,  6 taksit 12 ay vade, 9 taksit 18 ay vade, 12 taksit 24 ay vade ve 18 taksit 36 ay vade seçenekleri yer alıyor.
25-05-2012
Bu haber toplam 2973 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?