En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 26.04.2018 10:36
Gaziantep Yeşil Ev Projesi Bölgeye Model Olacak

Gaziantep Yeşil Ev Projesi Bölgeye Model Olacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi işbirliği ile projelendirilen Yeşil Ev enerji verimliliği ve tasarrufu ile bölgeye model olurken alternatif turizme katkı sağlayacak..

 

Gaziantep Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliğiyle hazırlanan 'Yeşil Ev Projesi kendi enerjisini üreten çevreci teknolojisiyle bölgede model olacak.
 
Yeşil çatı, ısı yalıtımı, enerji verimliliği, yağmur suyunun yeniden kazanımı, akıllı bina uygulamaları gibi pek çok uygulamanın bir arada kullanılacağı proje alternatif turizme de katkı sağlayacak.
 
Ayrıntıları Enerji Dergisi'nde yayınlanan proje İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından açılan Turizm Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan sözleşme ile birlikte hayata geçti.
 
Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Göğüş, yeşil çatı, ısı yalıtımı, enerji verimliliği, yağmur suyunun yeniden kazanımı, akıllı bina uygulamaları gibi pek çok uygulamanın bir arada kullanılacağı projenin bütçesinin 504 bin 380 TL olduğunu aktarıyor.
 
Bina yalıtımında yoğunluğu yüksek yalıtım tabakalarının kullanılacağı "kabuk sistemi" uygulanacağını anlatan Göğüş şu bilgileri verdi:
 
Yüzde 80 enerji tasarrufu
"Yeşil Ev yüksek değerlerde yalıtım ile enerjiyi bina içinde tutabilen enerji tasarrufunu minimum %90 düzeyinde gerçekleştiren, kendi enerjisini üreten çevreci bir bina teknolojisine sahip olacaktır. Normal bir evden %80 daha fazla enerji tasarrufu sağlanması hedeflenmektedir. Yeşil Ev'de ısıtma enerjisi tüketimi hemen hemen sıfırlanacak olup, yalıtım şartnamelerine uygun müstakil diğer evlerden daha az karbondioksit salınımını sağlanacaktır"
 
Ev engellilerin ziyaretine uygun olarak tasarlandı.
 
Kaynak: Sahibinden.com/projeler

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Büyükada Gaziantep Satışa Açıldı


Gaziantep Çevreyolu üzerinde Hasan Sever İnşaat tarafından konumlandırılan 166 dairelik Büyükada Gaziantep projesi satışa açıldı..

 

Hasan Sever İnşaat projesi olan ve toplam 166 daireden meydana gelen Büyükada Gaziantep, 20 bin metrekare arsa alanı üzerinde yükselmekte olup içinde 189 metrekare ile 326 metrekare arasında değişen alanlı ve 3+1, 4+1, 5+1 tiplerinde daire seçenekleri yer alıyor.
 
Haziran 2019 tarihinde tamamlanarak teslim edilmesi planlanan Büyükada Gaziantep projesinde ayrıca  16 bin metrekare peyzaj alanı, gölet,  hizmetli odaları, etüd salonlaro, kurban kesim alanı, sinema salonu, çocuk yüzme havuzu, futbol sahası, fitness merkezi, sauna, sinema, tenis kortu, açık yüzme havuzu, Türk hamamı, yürüyüş parkuru, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, gibi donatı ve alanlar da bulunuyor.
 
 
Büyükada Gaziantep Ödeme Planı
100 dönümlük orman alanına komşu konumu ile dikkat çeken Büyükada Gaziantep projesinde üzde 30 peşinat + 30 ay vade imkan ile ev sahibi olunabiliyor.
 
13-08-2012
Bu haber toplam 5640 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?