En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 31.01.2015 23:08
Gaziantep Yeşil Ev Projesi Bölgeye Model Olacak

Gaziantep Yeşil Ev Projesi Bölgeye Model Olacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi işbirliği ile projelendirilen Yeşil Ev enerji verimliliği ve tasarrufu ile bölgeye model olurken alternatif turizme katkı sağlayacak..

 

Gaziantep Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliğiyle hazırlanan 'Yeşil Ev Projesi kendi enerjisini üreten çevreci teknolojisiyle bölgede model olacak.
 
Yeşil çatı, ısı yalıtımı, enerji verimliliği, yağmur suyunun yeniden kazanımı, akıllı bina uygulamaları gibi pek çok uygulamanın bir arada kullanılacağı proje alternatif turizme de katkı sağlayacak.
 
Ayrıntıları Enerji Dergisi'nde yayınlanan proje İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından açılan Turizm Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan sözleşme ile birlikte hayata geçti.
 
Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Göğüş, yeşil çatı, ısı yalıtımı, enerji verimliliği, yağmur suyunun yeniden kazanımı, akıllı bina uygulamaları gibi pek çok uygulamanın bir arada kullanılacağı projenin bütçesinin 504 bin 380 TL olduğunu aktarıyor.
 
Bina yalıtımında yoğunluğu yüksek yalıtım tabakalarının kullanılacağı "kabuk sistemi" uygulanacağını anlatan Göğüş şu bilgileri verdi:
 
Yüzde 80 enerji tasarrufu
"Yeşil Ev yüksek değerlerde yalıtım ile enerjiyi bina içinde tutabilen enerji tasarrufunu minimum %90 düzeyinde gerçekleştiren, kendi enerjisini üreten çevreci bir bina teknolojisine sahip olacaktır. Normal bir evden %80 daha fazla enerji tasarrufu sağlanması hedeflenmektedir. Yeşil Ev'de ısıtma enerjisi tüketimi hemen hemen sıfırlanacak olup, yalıtım şartnamelerine uygun müstakil diğer evlerden daha az karbondioksit salınımını sağlanacaktır"
 
Ev engellilerin ziyaretine uygun olarak tasarlandı.
 
Kaynak: Sahibinden.com/projeler
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi 21 Nisan'da Başlıyor


Bu yıl ilk defa İstanbul'da İBB'nin de desteği ile gerçekleştirilecek olan IGRA 4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi, 20-21 Nisan 2015 tarihlerinde Raffles İstanbul Zorlu Center'da..

 

Bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi, Uluslararası Yeşil Çatı Derneği'nin (IGRA) ev sahipliğinde, ilk defa İstanbul'da  gerçekleştirilecek. 20-21 Nisan 2015 tarihlerinde Doğayı Çatınızda Keşfedin” sloganı ile Raffles İstanbul Zorlu Center'da gerçekleşecek kongrede mimar, tasarımcı ve yeşil çatı uzmanları güncel konuları, son teknolojiyi ve yeşil çatıların modern mimarlık konseptleri ile şehir planlama çözümlerini tartışacak.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile gerçekleştirilecek olan IGRA 4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi'nin ana sponsorluğunu ise Onduline Avrasya üstleniyor. 
 
Kongrede yeşil çatı teknolojisindeki başarılı çözümler ile uygulamalar gözler önüne serilecek olup gelecekteki teknolojilerin neler olacağı irdelenecek. 
 
 
13-08-2012
Bu haber toplam 5577 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?