En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 21.03.2018 03:24
Gaziantep'te Kiralık Konut Bulunmuyor

Gaziantep'te Kiralık Konut Bulunmuyor

Son yıllarda büyük göç alan Gaziantep'te vatandaşlar kiralık konut bulmakta zorlandıklarını belirttiler..

 

Büyük göç alan Gaziantep’te kiralık Daire bulamayan vatandaşlar, sıkıntı çekmeye başladı. Okulların tatil olmasıyla birlikte geçtiğimiz yıllarda büyük hareketlilik yaşayan Gaziantep’te bu kez kiralık ev yok.
 
Gaziantep’te emlak sıkıntısı yaşanmaya başlandı. Satlık Daire sayısı artarken, vatandaş kiralık ev bulmakta zorluk çekiyor. Emlak sektörünün gözbebeği Gaziantep’te Emlakcılar arazi alım-satımında zorluk çekiyorlar. Gaziantep Emlak sektöründe arsalar fahiş fiyattan alıcı bulurken, Emlakcılar ise yer satmak için yer bulmakta zorlanıyorlar. Kentin batısında özellikle yer bulmakta zorlanan Emlakcılar, Nizip yolu üzerinde arazi aramaya başladılar.
 
EMLAKCILAR BOŞ OTURUYOR
 
Gaziantep’in önemli iş sektörleri arasında yer alan Emlakcılar, Arazi alım satımında zorluk çekiyor. Özellikle kiralık ev arayan vatandaşların derdine çare bulunamıyorlar.
 
 
Kaynak: Gaziantep Güncel

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Denizli'de 18 Bin 332 Konut İnşa Edecek


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gelen talepler doğrultusunda 20 bin konut ihtiyacı odluğu belirlenen Denizli'de TOKİ tarafından 18 bin 32 adet konut inşa edileceğini söyledi..

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 2 miyar liranın üzerinde bir yatırım yaplarak toplamda 18 bin 332 adet konut inşa edileceğini açıkladı.
 
Denizli'deki bir otelde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile basın toplantısı düzenleyen Bakan Zeybekci, dar gelirli ailelerden gelen talepler üzerine uzun süredir TOKİ ile görüştüklerini elen talepler doğrultusunda 20 bine yakın bir konut ihtiyacı olduğunun belirlendiğini söyledi. 
 
Bu kapsamda Denizli ve ilçelerinde TOKİ imzası ile inşa edilecek olan18 bin 332 konutun 12 bin 500’ünün kent merkezinde konumlanacağını söyleyen Bakan Zeybekçi, ilave talep gelmesi halinde konut sayısının artabileceğini, ayrıca konutların büyük bir kısmının 2 oda 1 salon formunda olacağını belirtti.
 
 
 
10-07-2012
Bu haber toplam 5556 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?