En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 01.02.2015 20:10
Fatih Belediyesi'nden 'Kedi Evi' Projesi

Fatih Belediyesi'nden 'Kedi Evi' Projesi

Fatih Belediyesi, ilçenin 24 noktasına sokak kedilerini koruma altına almak ve soğuk havalardan korumak amacıyla kedi evleri yerleştirdi..

 

Fatih Belediyesi tarafından sokak kedileri için başlatılan kedi evi uygulamasına vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Belediye, ilçenin 24 farklı noktasına yerleştirdiği 'Kedi Evleri' ile sokak kedilerini koruma altına aldı.
 
Ahşap evlere yerleştirilen kediler hem soğuk havalardan korunuyor, hem de sağlıklı bir ortamda yaşıyor. Kedilerin her türlü sağlık, yeme, içme ihtiyacı belediye tarafından karşılanıyor. 
 
 
Haber: CİHAN
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Boşananlar, Beyoğlu, Cihangir ve Kadıköy'deki Evleri Tercih Ediyor


Keller Williams adlı gayrimenkul danışmanlık şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre, eşinden ayrı yaşayan bireyler İstanbul'un Beyoğlu, Cihangir, Kadıköy ve boğaz hattındaki evleri tercih ediyor..

 

Amerikalı gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams, Türkiye'de evlilik ve boşanmaların bireylerin ev tercihlerine etkisini araştırdı. Yapılan araştırma sonucunda ise eşinden ayrı yaşayan bireylerin ekseriyetle gece gündüz hareketli olan Beyoğlu, Cihangir, Kadıköy ve boğaz hattını tercih ettiği ortaya çıktı.
 
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2013 yılında, 600 bin 138 çift evlenirken 125 bin 305 çift de boşandı.  Yapılan incelemede yeni evli çiftlerin bebek planı sebebiyle 2+1 ve daha büyük evleri tercih ettiği, boşanan bireylerin ise stüdyo ve 1+1 daireleri tercih ettiği saptandı.
 
Boşanan bireylerin daha pratik ve daha düşük fiyatlı olduğu için küçük metrekareli evleri tercih etmelerinin yanı sıra tek başına yaşayan kişilerdin yalnızlık hissini azalttığı için küçük evleri tercih ettikleirni belirten Keller Williams’ın Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, tek başına yaşayanların masrafları minimuma indirmek için ve yalnızlık hissini daha az yaşamak için küçük evlere yöneldiğini söyledi.
 
 
 
28-02-2013
Bu haber toplam 4809 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?