En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 05.03.2015 20:43
Fatih Belediyesi'nden 'Kedi Evi' Projesi

Fatih Belediyesi'nden 'Kedi Evi' Projesi

Fatih Belediyesi, ilçenin 24 noktasına sokak kedilerini koruma altına almak ve soğuk havalardan korumak amacıyla kedi evleri yerleştirdi..

 

Fatih Belediyesi tarafından sokak kedileri için başlatılan kedi evi uygulamasına vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Belediye, ilçenin 24 farklı noktasına yerleştirdiği 'Kedi Evleri' ile sokak kedilerini koruma altına aldı.
 
Ahşap evlere yerleştirilen kediler hem soğuk havalardan korunuyor, hem de sağlıklı bir ortamda yaşıyor. Kedilerin her türlü sağlık, yeme, içme ihtiyacı belediye tarafından karşılanıyor. 
 
 
Haber: CİHAN
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kadıköy Belediyesi İnşaat Denetimlerini Artırdı


3 araç ve mühendis ekipleri ile inşaatları denetleyen Kadıköy Belediyesi, inşaat denetimlerini sıklaştırdı. Tüm gün şantiyeleri denetleyen ekipler eksiklik tespit ettiklerinde cezai işlem uyguluyor..

 

İstanbul Kadıköy Belediyesi çevrenin korunmasını ve iş güvenliğinin sağlanmasıamacıyla inşaat denetimlerini sıklaştırma kararı aldı. Sadece inşaatlarda denetim yapılması için tahsis edilen araçla inşaatları gezen mühendisler, eksiklik tespit ettikleri inşaatlar için cezai işlem uygulayacak.
 
Yoğunlaşan inşaat faaliyetleri sebebiyle 12 kişilik bir denetim ekibi kuran Kadıköy Belediyesi, 3 ayrı araç ve ekip iel kentte yer alan şantiyeleri tek tek dolaşıp, inşaat faaliyetlerini denetleyecek.  Kadıköy Belediyesi tarafından görevlendirilen mühendisler inşaatlarda iş güvenliği, inşaat kalitesi, inşaatın çevreye etkileriyle ilgili kurallara uyulup uyulmadığını inceleyecek ve tespit edieln aykırı durumlar için sorunlulara ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde cezai işlem uygulayacak. 
 
Öte yandan sadece yıkımların denetlemesi için de mühendis görevlendiren Kadıköy Belediyesi, kentte 2014 yıllında 29 adet yıkımda yeterli güvenlik önlemi alınmadığını saptarken gürültü sebebiyle de 358 inşaata toplam 858 bin 668 TL para cezası uyguladı.
 
 
 
28-02-2013
Bu haber toplam 4809 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?