En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 09:28
Eyüp Mezarlığı'nda 12 Bin TL'ye Mezar Yeri

Eyüp Mezarlığı'nda 12 Bin TL'ye Mezar Yeri

Eyüp Mezarlığı içerisinde oluşturulan ''Eyüp Yeni Kısım'' da boş mezar alanlarının 10 bin liradan satılması planlanıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ekim ayı 4. birleşiminde gündeme gelen raporda, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Mezarlıklar Müdürlüğünün bünyesinde bulunan Eyüp Mezarlığı içerisinde ''Eyüp Yeni Kısım'' adı altında yeni bir mezarlık alanının oluşturulduğu ve bu yıl için boş mezar yeri ücretinin 10 bin lira olmasının düşünüldüğü belirtildi.
 
Raporda ifade edilen komisyon görüşünde, ''Eyüp Yeni Kısım'' adı altında oluşturulan cenazesiz bir kişilik boş mezar yeri için teklif edilen 10 bin liralık ücret, komisyonca 12 bin lira olarak uygun görüldü.
 
Rapor, meclis üyelerince oy çokluğuyla kabul edildi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Şubat'ta Yeni Konut Fiyatları Yüzde 2,79 Arttı


REIDIN ve GYODER tarafından hazırlanan ‘Yeni Konut Fiyat Endeksi Şubat 2017’ raporuna göre endekste aylık bazda yüzde 0,46 oranında, yıllık bazda ise yüzde 2,79 oranında artış meydana geldi..

 

Türkiye İş Bankası desteği ile REIDIN ve GYODER tarafından hazırlanan ‘Yeni Konut Fiyat Endeksi Şubat 2017’ sayısına göre,  Şubat ayında yeni konutlardaki fiyat artışı bir önceki aya göre yüzde 0.46 artarken bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,79 oranında arttı.
 
Yeni konut satışlarında yüzde 48 ile son bir yılın en yüksek banka kredisi kullanımı gerçekleşirken aynı dönemde yüzde 6.5 ile son 16 ayın en hızlı stok erimesi meydana geldi.
 
Endeks verilerini değerlendiren GYODER Başkanı Aziz Torun, 1 Şubat’ta başlattıkları ‘20 yıl vade düşük faiz’ kampanyasının endeksteki olumlu yansımasının somut bir şekilde görüldüğünü, Mart sonuna kadar devam edecek olan ‘20 yıl vade düşük faiz’ kampanyası ile sektörde hareketlenme meydana geldiğini ifde etti.
 
Verilere göre söz konusu dönemde markalı projelerden konut satın alan tüketicinin, Kasım ayında yüzde 15, Aralık’ta yüzde 22 Ocak’ta yüzde 27 olan banka kredisi kullanım oranı Şubat ayında ise yüzde 48 olarak gerçekleşti.
14-10-2011
Bu haber toplam 8397 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?