En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 20.03.2018 15:59
Erdemli Devlet Hastanesi'nin Yeni Binası Hizmete Giriyor

Erdemli Devlet Hastanesi'nin Yeni Binası Hizmete Giriyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin inşa ettiği Erdemli Devlet Hastanesi'nin yeni binası Mart ayında hizmete girecek.
Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Dönmez, yapımı tamamlanan 150 yataklı Yeni Devlet Hastanesi'nin küçük işlemlerinin dışında taşınma işleminin Mart ayı ortasına kadar tamamlanacağını bildirdi. 
 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yapımı tamamlanan hastanenin geçici kabulünün yapıldığını ve eksiklerin tamamlanarak hizmete sokulacağını ifade eden Dönmez, yeni hastanenin özel hastanelerden kalır hiçbir tarafının olmadığını söyledi. 
 
Erdemli Devlet Hastanesi'nin tıbbi hizmetlerde özel hastanelerle boy ölçüşecek özelliklerde donatıldığını belirten Dönmez, "Hastane projesi 2001 yılı şartlarına göre yaptırılmış. Biz eksiklikleri belirleyerek giderilmesi yönüne gittik. Hastane için yeni teknik donanımı da aldık ve hastanemiz Mart ayının ortalarında hizmete açılmış olacak" diye belirtti. 
 
Yeni hastanenin taşınması konusunda basın mensuplarına bilgi veren Dönmez, 
 
"Devletimiz Erdemliye güzel ve kalıcı bir eser yaptı. Artık hastalarımız iyi hizmet almak için Erdemli dışına gitmeyecek. Bilakis dışarıdan ilçemize gelerek tedavi olmaya çalışacak" dedi. 
 
"Hastanemizde 5 ameliyathane bulunuyor" diyen Dönmez, "Ortopedi'den beyin ameliyatına kadar tüm cerrahi müdahalelerin hepsi yapılabilecek. Hastanemizin 3 katı poliklinik hizmetine ayrıldı ve 42 adet poliklinikte hizmet verilecek. Özel tedavi için ise 12 süit odalarımız var. Yani hastanemize gelen vatandaşımız gönül rahatlığı içinde tedavisini yaptırıp çıkacak. Ayrıca şunu da söylemek gerekirse yeni hastanemiz il genelinde en iyi 5 hastanenin içerisinde bulunduğunu da söyleyebiliriz" diye belirtti. 
 
Hastanenin 23 bin 902 metrelik alanının kapalı olmak üzere toplam 25 bin metrekare alan üzerine yapıldığını ifade eden Dönmez, 64 adet çift yataklı oda olmak üzere toplam 76 adet hasta yatak odası, 13 adet 2. basamak erişkin yoğun bakım yatağı. 6 adet 2. basamak yeni doğan yoğun bakım yatağı, 9 diyaliz cihazı ünitesi, Görüntüleme merkezi, Merkezi sterilizasyon sistemi ve 120 kişilik konferans salonu, 5 adet ameliyat odası ve 1 adet doğum salonu, olmak üzere mikrobiyoloji, biyokimya ve patoloji laboratuvarlarımızda güncel teknolojik cihazlarla değerli halkımıza kaliteli bir sağlık hizmeti vermeyi amaçladıklarını belirtti. 
 
Hastanenin Mart ayı ortasına kavuşturulması için çalışmaların hızla sürdüğünü kaydeden Dönmez, eski hastane binasının da diş tedavi merkezi olarak hizmet vermeye devam edeceğini söyledi. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mersin Şehir Hastanesi 3 Şubat'ta Açılacak


Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Mersin Şehir Hastanesi'nin resmi açılışının 3 Şubat 2017 günü yapılacağını açıkladı..

 

 
2017 yılında toplam 8 şehir hastanesinin hizmete açılacağını açıklayan Bakan Akdağ, Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 Şubat Cuma günü saat 14.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılacağı özel bir törenle resmi olarak  hizmete açılacağını söyledi.
 
Bakan Akdağ, hastane inşaatında gecikme olmadığını, böyle devasa bir hastaneyi hizmete sokmanın çok kolay bir iş olmadığını,  geri planda yapılan işlerde yüzlerce kişinin gece gündüz çalıştığını belirtti.
 
Bakan Elvan ise Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en modern hastanelerinden biri olarak inşa edilmesinin büyük bir başarı olduğunu, Mersin'in sağlık turizmi açısından Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biri olacağını ifade etti.
 
 
08-02-2012
Bu haber toplam 5922 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?