En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 24.03.2018 17:55
Emirgan'da Yetişkin Ağaçların Kesimine Vatandaştan Tepki

Emirgan'da Yetişkin Ağaçların Kesimine Vatandaştan Tepki

Emirgan'da sahil yolu genişletme çalışması yaptığını belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçileri 2 yetişkin ağacı kesince vatandaş tepki gösterdi..

 

İstanbul Boğazı’nın Emirgan bölümünde sahil yolunu genişletme çalışması kapsamında yetişkin iki ağaç, kıyafetlerinin arkasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yazan işçiler tarafından kesildi.
 
Ağaçların kesildiğini gören vatandaşlar duruma büyük tepki gösterirken işçiler ağaçları elektrikli testere ile önce kesip daha sonra da parçaladı.
 
Sosyal medyada da tepki çeken ağaç kesimi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
 
 
 
 
 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstanbul'a Bu Yıl 150 Bin Ağaç Dikilecek


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir topbaşın 2015 yılında başlattığı ağaçlandırma seferberliği kapsamında bu yıl megakente 150 bin ağaç dikileceği açıklandı..

 

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan açıklamaya göre, İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatı ile geçtiğimiz yıl başlatılan ağaçlandırma seferberliğine bu yıl da devam ediliyor.
 
İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ve Ağaç AŞ işbirliği ile yapılan çalışmalar kapsamında bu yıl İstanbul'a 150 bin ağaç dikimi hedefleniyor.
 
Ağaç dikim çalışmaları Avrupa ve Anadolu yakalarında İSKİ Su Koruma Havzaları ve Tesisleri, Tem Karayolu Güzergahı, Sahil ve İç Parklar başta olmak üzere 300 farklı alanda devam ederken dikilen ağaçların uzun ömürlü olması için İstanbul'un iklimine uygun ağaç ve bitki türleri tercih ediliyor.
 
13-07-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?