En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 25.04.2018 21:17
Doğalgaz Sinop'a Ne Zaman Gelecek

Doğalgaz Sinop'a Ne Zaman Gelecek

AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Sinoplulara doğalgaz müjdesi verdi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, geçen yıl ağustos ayında ihalesi yapılan doğalgaz boru hattının 2013 yılı ortalarında Sinop'a ulaşacağını söyledi.
 
Samsun'un Bafra ilçesinden Küçük Sanayi Sitesi'ne kadar olan ve 109 kilometreyi kapsayan Sinop doğalgaz boru hattı, yaklaşık 1.5 yıl içerisinde Sinop'a ulaşacak. 10 inç çapındaki borularla Sinop'a taşınacak olan doğalgazın yer tesliminden itibaren 600 takvim günü içerisinde Sinopluların hizmetine sunulmasının öngörülüyor. Boru hattının tamamlanmasına paralel olarak Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından şehir içi dağıtım işi ihale edilecek.
 
Konuyla ilgili bilgi veren AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, doğalgazın Sinop'a gelmesiyle birlikte vatandaşların özellikle ısınma konusunda büyük bir rahatlığa kavuşacaklarını söyledi. Sinop Doğalgaz Boru Hattı'nın ihalesinin yapıldığını hatırlatan Mehmet Ersoy, "Doğalgazın ihalesi yapıldı. İnşallah 2013'ün ortalarında doğalgaz Sinop'a ulaşmış olacak. Tabii BOTAŞ'ın yaptığı ihale doğalgazı Samsun'un Bafra ilçesinden ilimize ulaştırılmasına yönelik bir ihale. BOTAŞ bunu yaptı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nda (EPDK) işletim ihalesinin hazırlıklarını devam ettiriyor. Onunda eşzamanlı olarak, daha doğrusu bir an önce yapılmasını arzu ediyoruz. Ama teknik olarak bu hemen mümkün olmuyor. Onun için BOTAŞ çalışmalarının başlamasından sonra ancak o ihalenin yapılmasını sağlayabileceğiz. Yani boru hattının tamamlanmasına paralel olarak EPDK tarafından şehir içi dağıtım işi ihale edilecek" dedi.
 
Boru hattının nereye kadar geleceğine ilişkin soruşu yanıtlayan Mehmet Ersoy, "BOTAŞ'ın görevi doğalgazı ilin belediye sınırlarına kadar getirmek. Bu sanayi sitesi olabilir. Ya da daha uygun görülen bir noktaya kadar da olabilir. Ama en önemlisi 2013 ortalarına kadar Sinop belediye sınırları içerisine kadar doğalgazın gelmiş olması" diye konuştu.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Konut Fiyatları En Çok Sinop'ta, Kiralar ise Kırklareli'nde Yükseldi


Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle hazırlanan 2016 Yılı Kasım Ayına ilişkin REIDIN Emlak Endeksi raporuna göre, geçtiğimiz ay konut satış fiyatları en çok Sinop'ta yükselirken kiralar ise en çok Kırklareli'de yükseldi..

 

Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle hazırlanan,  REIDIN Emlak Endeksi'nin 2016 yılı Kasım ayı raporu kamuoyu ile paylaşıldı. 68 il, 242 ilçe ve 1202 mahalleyi kapsayan REIDIN Emlak Endeksleri Kasım ayı raporuna göre, satılık konut fiyatları Türkiye genelinde en çok Sinop'ta artış kaydetti. Sinop'ta yüzde 2 oranında artış kaydeden konut fiyatlarının en çok azaldığı şehir ise yüzde 1 oran ile Mardin oldu.
 
Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0.32 oranında azalırken bir önceki yıla göre ise yüzde9.12 oranında artış kaydetti. Endeks verilerine göre, kiralar en çok yüzde 2 ile Kırklareli'nde artarken yüzde 2,12 gerileme ile en çok Bilecik'te azaldı.
 
 
REIDIN Emlak Endeksi Kasım Ayı Raporu'nda öne çıkan bazı verileri ise şu şekilde:
 
17-01-2012
Bu haber toplam 14073 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?