En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 24.03.2018 17:55
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Devasa Masa Gündem Konusu Oldu

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Devasa Masa Gündem Konusu Oldu

Dün akşam, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda iftar yemeği yenilen devasa masa sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasına girdi..

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dün akşam (22 Haziran Pazartesi günü) Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve din adamlarına Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda iftar yemeği verdiği masa, büyüklüğü sebebiyle sosyal medyanın en çok konuşlan konuları arasına girdi.
 
Daha önce TMMOB Mimarlar Odası'nın sandalyeleri ile birlikte değerini 6 milyon 500 bin lira olarak açıkladığı masa, Cumhurbaşkanlığı’nın resmi web sitesinde iftar yemeğine ilişkin yayınlanan fotoğraf ile yeniden gündeme geldi. Online sözlüklerde 'ak-saray'daki 3 hektarlık masa' başlığı ile ti'ye alınan dev masa dün akşam yayınlanan fotoğraf sebebiyle yeniden sosyal medyanın gündemine oturdu.  Gereksiz olduğu belirtilen ve görgüsüzlük olarak yorumlanan masanın  ölçüleri ile ilgili çok sayıda espirili yorum yapıldı.
 
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bulunan dev masa ile ilgili sosyal medyadan tepkiler:
 
 
 
 
 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne Harekat Merkezi Kuruluyor


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde,10 bin kilogramlık konvansiyonel bombalara karşı dayanıklı nitelikte çelik destekli özel bir betonla yapılan Harekat Merkezi'nin kurulması için çalışmalara başlandı..

 

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında alınması gerektiği tespit edilen güvenlik önlemleri kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, devletin zirvesinin güvenli şekilde konumlanıp karşı harekât yürütülecek bir harekat merkezinin kurulması için harekete geçildi.
 
Doğal afetlerde Kriz Merkezi olarak; savaş durumu, biyolojik, kimyasal, nükleer ve siber saldırılar ile terör eylemlerinde ise Hükümet Harekât Merkezi olarak hizmet verecek birim Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ana yönetim binasının eksi ikinci katında bulunduğu ancak söz konusu birimin yenilenmesi ve daha aktif olarak kullanılabilmesi için çalışma başlatıldığı açıklandı.
 
Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kurulması planlanan Harekât Merkezi, Eskişehir Yolu üzerinde bulunan Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) içindeki tümülüs formundaki harekat merkezi örnek alınarak yapılacak.
 
Çelik destekli özel bir betonla yapılan Harekât Merkezi’nin kenarları bin kg’lık, ortası ise 10 bin kg’lık konvansiyonel bombalara karşı dayanıklı olup her çeşit füze, bomba gibi balistik silahlara, kimyasal ve nükleer saldırılara karşı da koruma sağlayacak nitelikte olacak. Ayrıca Harekat Merkezi, 24 saat kesintisiz iletişim, güvenlik, ulaşım ve tahliye olanakları da salayacak.
 
23-06-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?