En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 24.03.2018 17:53
Bursa'da Köy Meydanı İcra Sebebiyle Satıldı

Bursa'da Köy Meydanı İcra Sebebiyle Satıldı

Bursa'nın Samanlı Köyü meydanı icra sebebiyle 112 bin liraya satıldı, köy kooperatifinin mahkemeye yaptığı itiraz da reddedildi..

 

Bir bankaya olan borç sebebiyle Bursa'nın samanllı Köyü meydanı icra yolu ile 112 bin lira bedel karşılığı satıldı. Bunun üzerine  Samanlı köyü kooperatifi mahkeme kararına itiraz etti ancak itiraz reddedildi. Şimdi davacı kooperatifin 10 gün içinde kararı temyiz etme hakkını kullanıp kullanmayacağı merak ediliyor.
 
Merkez Yıldırım ilçesinin Samanlı Mahallesi’nde, üzerinde kahvehane, tuvalet ve depo binası ve tarihi çınarın yer aldığı 345 metrekarelik köy meydanı, Samanlı Kooperatifi’nin bir bankaya olan borcundan dolayı haczedildi. 5. İcra Dairesi’ndeki satıştan 25 dakika önce alacaklı bankaya EFT yaptığını belirten Kooperatif Başkanı Halim Bulut, satışın kanuni olmadığını iddia ederek, itirazda bulundu.
 
Bu arada, 5 Haziran’da yapılan açık artırmaya girerek köy meydanını satın alan otobüs şoförü Ayhan Şafak ise, alanı yatırım için aldığını ifade ederek, her şeyin kanunlara uygun olarak yapıldığını söylemişti. Bursa 4. İcra Hukuk Mahkemesi’nde yapılan ‘ihalenin feshi’ davası bugün sonuçlandı. Satış işlemlerinin hukuka uygun olarak yapıldığına karar veren mahkeme, davacının itirazını reddetti. Davacının bu karara, 10 gün içinde temyiz etme hakkı bulunuyor.
 
Öte yandan itirazlarının reddedilmesinin şokunu yaşadıklarını ifade eden Samanlı Kooperatifi Başkanı Hamit Uygun, kararı temyiz edeceklerini söyledi.
 
Kaynak : Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa Şehir Hastanesi 1 Yıl İçinde Açılacak


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi’nde inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve hastanenin bir yıl içinde hizmete açılacağını söyledi..

 

Bursa Şehir Hastanesi’nin inşaatı hakkında bilgi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin bir yıl içinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.
 
Bursa Şehir Hastanesi'nin inşaatının devam ettiğini belirten Bakan Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin hizmete açılması ile Bursa'nın sağlık hizmeti sıkıntısının büyük oranda çözülmüş olacağını ifade etti.
 
Bakan Müezzinoğlu, açıklamaların ardından Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve beraberindekilerle Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin temelini attı.
 
 
 
26-09-2012
Bu haber toplam 4281 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?