En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 24.03.2018 07:49
Bilecik'te TOKİ Bölgesinde Heyelan

Bilecik'te TOKİ Bölgesinde Heyelan

Bilecik'te TOKİ toplu konut bölgesinde toprak kayması meydana geldi..

 

Bilecik'te Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) toplu konut bölgesinde meydana gelen heyelanın sonuçlarının, TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin'in de aralarında bulunduğu ekip tarafından incelendiği bildirildi.
 
Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, TOKİ bölgesinde meydana gelen heyelanla ilgili tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.
 
TOKİ 2. etap konutları bünyesinde F-11 ve F-12 numaralı konutların zemininde gerçekleşen toprak kaymasıyla ilgili olarak belediyenin, olayın meydana geldiği andan itibaren yoğun çalışma içine girdiği ve gerekli tedbirleri aldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Bu iki blok ile diğer binalarda ikamet eden vatandaşlarımızı tedirgin edecek bir olayın olmadığı yapılan incelemeler sonrasında tespit edilmiştir. Olayı ilk anından beri takibimiz altında olmasıyla birlikte geniş kapsamlı bir çalışma başlatıldı ve konu direk TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel'e aktarıldı. Bunun üzerine, TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir ve beraberindeki uzman heyet, incelemelerde bulunmak üzere Bilecik'e geldi. Yapılan incelemeler sonucunda bina zemininin sağlamlaştırılmasıyla ilgili başlatılan çalışmalar yürütülüyor. Ayrıca devam eden süreçte Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yetkililerinin binada oturulup oturulamayacağına ilişkin yaptığı tespitler sonunda, binanın oturulabilir durumda olduğu belirlendi."
 
Bu alandaki kaymayla ilgili mahkeme bilirkişi raporlarının hazırlanarak kaymaya sebep olan tüm araştırmaların yapılacağı bildirilen açıklamada, şunlar belirtildi:
 
"Ana yol ile ilgili kayma konusunun muhatabı Karayolları'dır. Belediyemiz Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü ile gerekli görüşmeleri yapmıştır. Yolda jeolojik etüt çalışmaları yürütülüyor. Söz konusu sıkıntı giderilerek ek kısa zamanda yol tekrar yapılacak."
 
 
Kaynak: Anadolu Ajansı

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Bitlis Merkez Konutları Satışa Çıktı


TOKİ, Bitlis Merkez Toplu Konut Uygulaması kapsamında Bitlis'te inşa edeceği 83 adet konut için başvuru sürecini başlattı..

 

 
 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 83 adet konut olarak hayata geçirilecek olan TOKİ tarafından Bitlis Merkez Toplu Konut Uygulaması için başvuru tarihleri 6 Mart 2017 ile 30 Haziran 2017 arası olarak duyuruldu.
 
Proje kapsamında satışa açılan 3+1 dairelerin fiyatları 135 bin 92 lira ile  165 bin 831 lira arasında değişirken alıcıların gayrimenkulün fiili tesliminden önce teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkı bulunuyor.
 
,
 
13-04-2012
Bu haber toplam 5499 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?