En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 20.03.2018 05:53
Beyoğlu'nda Deprem Etkisi

Beyoğlu'nda Deprem Etkisi

Beyoğlu Gümmüşsuyu'nda bulunan bir banka binasının otele dönüştürülme çalışmaları çevre binaların bütün gün sarsılmasına neden olunca vatandaş isyan etti..

 

Gümüşsuyu’ndaki bir binanın güçlendirme çalışmaları sırasında etraftaki binalar sarsılıyor. Çevre sakinleri sarsıntıların binalara zarar vermesinden endişe duyuyor...
 
Beyoğlu Gümüşsuyu’nda şu günlerde bir inşaat krizi var ki sormayın gitsin... Eski bir banka binasının otele dönüştürülmesi sırasında yaşanan gürültü, patırtı ve en önemlisi de sarsıntı, çevre sakinlerini tedirgin ediyor. Dev araçlar, beton kırıcılar deprem etkisi yaratıyor. Üstelik bu sarsıntılar gün boyu ve hatta gece de sürüyor. 
 
‘BİNANIZ ÇÜRÜKTÜR’ 
 
Tabii herkes diken üstünde. Gürültü kirliliğini falan geçtik, bölge halkı bu sarsıntıların binalara zarar vermesinden endişe ediyor. Ve tüm bu olup bitenler karşısında yetkililerin duyarsız kalmasına da inanamıyorlar. Bakın bu sarsıntılar yüzünden uykuları kaçan bir vatandaş, Acil Şikayet Hattı aracılığıyla yetkililere nasıl sesleniyor: 
 
“Yaklaşık iki hafta önce inşaat başladı. Koca koca araçlar, beton deliciler geldi. Ve kâbusumuz da böylece başladı. Önce deprem oluyor diye korktuk, sokaklara fırladık. Sonra güçlendirme yapıldığını öğrendik. Sarsıntı gece-gündüz sürüyor. Ben inşaatın yaklaşık 100 metre uzağındayım ve sarsıntıdan duramıyorum. Kimbilir yakındaki binalarda neler oluyor? Şikâyetlerimizi ilettiğimiz inşaat yetkilileri ise şu yanıtı veriyor: ‘Güçlendirme yapıyoruz, sizin bina sallanıyorsa çürük bir binadır ondan etkileniyordur.’ Bu sarsıntının binaların statiği için yarattığı zafiyet çok büyük. Bizim bina çökerse sorumlusu kim olacak? Burası ücra bir köşe değil, şehrin göbeği. Bu tehlikeyi kimse görmüyor mu? Beyoğlu Belediyesi’ne yazılı başvurduk, şikâyet mektubumuzu ilettik. Ancak yanıt alamadık henüz, Bu korkunç sarsıntıyı durduracak merci yok mu?”
 
Haber: Esra Boğazlıyan / HT Gazete

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
07-09-2012
Bu haber toplam 3231 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?