En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 21.12.2014 21:31
Avcılar'da Kentsel Dönüşüm Toplantısı

Avcılar'da Kentsel Dönüşüm Toplantısı

İstanbul Avcılar'da Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Tahtakale Mahallesi'ne giderek mahalle halkını dönüşüm konusunda bilgilendirdi..

 

Tahtakale Mahallesi'ne giderek vatandaşı kentsel dönüşüm konusunda bilgilendiren Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, mahalle halkına ortak menfaatlerini düşünerek hareket etmeleri konusunda çağrıda bulundu.
 
Meclis üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı sohbet ve bilgilendirme toplantısına büyük bir katılım gerçekleşti. 
 
Başkan Değirmenci, "Bizim belediyecilik anlayışımız vatandaşı sadece bir oy aracı olarak görmek değildir. İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan ve kime oy verirse versin her vatandaşımızın hizmetlerden eşit şekilde ve üst düzeyde faydalanması tek ilkemizdir " dedi.
 
"Her türlü olumsuzluğa rağmen ve her türlü yargılanmaları göze alarak Tahtakale Mahallesine hizmetten kimseye ödün vermedik" diyen Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Avcılar halkının refah ve mutluluğu için başlattığımız hizmet yarışında, Tahtakale Mahallesi sakinleri de payına düşen hizmeti en iyi bir şekilde alacağından hiç kimse kuşku duymasın" dedi. 
Değirmenci özetle şunları söyledi;
 
"Burada hemşerilik ve komşuluk bilincini kafanıza yerleştirmişsiniz. Kendinizi güvende hissediyorsunuz. Sizler buralara kaçak binaları rant için değil yaşam için yaptınız. Bende sizler için yargılanıyorum. İstanbul'un taşı toprağı diye geldiğiniz bu mahallede ortak kültürünüzü de getirdiniz. Birikimlerinizi satıp yaptığınız bu evlerinizi kesinlikle satmayın. Sizin üzerinizde birileri rant elde etmeye çalışabilir. Buradan hepinizi uyarıyorum. Size gelen her yetkilinin kimliklerini kontrol edin ve belediyeyi de arayarak teyit ettiriniz".
 
Başkan Değirmenci son uyarısında ise "Sizden tek ricam ortak menfaatlerinizi düşünmenizdir. Geleceğinizi garanti altına almadan yanlış bir şey yapmayın. Sizi ikna etmeye çalışanlara kulaklarınızı tıkayın. Ortak akıl ortak yürekle kol kola girme zamanı gelmiştir" şeklinde konuştu.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği'nden Bilgilendirme Toplantısı


Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Yasin Bektaş, yazılı bir açıklama yaparak ilerleyen günlerde hukuksal bilgilendirme toplantısı düzenleyeceklerini duyurdu..

 

Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Yasin Bektaş, yazılı bir açıklamayaparak, Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği olarak  yükseklik, kiralar ve diğer sıkıntılara ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yazılı ve sözlü taleplerde bulunduklarını ve bununa ilgili olarak vatandaşları bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini belirtti.

 

İlerleyen günlerde tüm vatandaşlara açık, hukuksal amaçlı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirileceğini belirten Bektaş, toplantı tarihinin daha sonra yapılacak duyuru ile açıklanacağını belirtti. 

 

Fikirtepe'de son olarak 5 firma ruhsat almayı başarmış ve inşaat çalışmalarına başlamıştı. Bakanlık ise özellikle birden fazla firmanın hak sahipleri ile anlaşma sağladığı adalardaki firmalara yazı gödererek aralarında anlaşıp biran önce inşaat çalışmalarına başlaması konusunda uyarıda bulunmuştu.

 

Fikirtepe'de en son Nuhoğlu İnşaat,  Yenitepe Kadıköy projesi için ruhsat almış ve inşaat çalışmalarına başlamıştı.

28-02-2013
Bu haber toplam 6105 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?