En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 28.11.2014 11:38
Avcılar'da Kentsel Dönüşüm Toplantısı

Avcılar'da Kentsel Dönüşüm Toplantısı

İstanbul Avcılar'da Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Tahtakale Mahallesi'ne giderek mahalle halkını dönüşüm konusunda bilgilendirdi..

 

Tahtakale Mahallesi'ne giderek vatandaşı kentsel dönüşüm konusunda bilgilendiren Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, mahalle halkına ortak menfaatlerini düşünerek hareket etmeleri konusunda çağrıda bulundu.
 
Meclis üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı sohbet ve bilgilendirme toplantısına büyük bir katılım gerçekleşti. 
 
Başkan Değirmenci, "Bizim belediyecilik anlayışımız vatandaşı sadece bir oy aracı olarak görmek değildir. İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan ve kime oy verirse versin her vatandaşımızın hizmetlerden eşit şekilde ve üst düzeyde faydalanması tek ilkemizdir " dedi.
 
"Her türlü olumsuzluğa rağmen ve her türlü yargılanmaları göze alarak Tahtakale Mahallesine hizmetten kimseye ödün vermedik" diyen Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Avcılar halkının refah ve mutluluğu için başlattığımız hizmet yarışında, Tahtakale Mahallesi sakinleri de payına düşen hizmeti en iyi bir şekilde alacağından hiç kimse kuşku duymasın" dedi. 
Değirmenci özetle şunları söyledi;
 
"Burada hemşerilik ve komşuluk bilincini kafanıza yerleştirmişsiniz. Kendinizi güvende hissediyorsunuz. Sizler buralara kaçak binaları rant için değil yaşam için yaptınız. Bende sizler için yargılanıyorum. İstanbul'un taşı toprağı diye geldiğiniz bu mahallede ortak kültürünüzü de getirdiniz. Birikimlerinizi satıp yaptığınız bu evlerinizi kesinlikle satmayın. Sizin üzerinizde birileri rant elde etmeye çalışabilir. Buradan hepinizi uyarıyorum. Size gelen her yetkilinin kimliklerini kontrol edin ve belediyeyi de arayarak teyit ettiriniz".
 
Başkan Değirmenci son uyarısında ise "Sizden tek ricam ortak menfaatlerinizi düşünmenizdir. Geleceğinizi garanti altına almadan yanlış bir şey yapmayın. Sizi ikna etmeye çalışanlara kulaklarınızı tıkayın. Ortak akıl ortak yürekle kol kola girme zamanı gelmiştir" şeklinde konuştu.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kentsel Dönüşüm Ticari Gayrimenkulde Arz Fazlasına Neden Olabilir


JLL Türkiye’nin Başkanı Avi Alkaş, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında araştırma ve planlama yapılmadan ticari gayrimenkuller inşa edildiğini ve bunun arz fazlasın neden olacağını söyledi..

 

Ticari gayrimenkul alanında danışmanlık hizmeti veren JLL Türkiye’nin Başkanı Avi Alkaş, ticari gayrimenkulde arz fazlası riski konusunda uyarıda bulunarak, özellikle kentsel dönüşüm projelerinde planlama yapılmadan yeni inşa edilecek yapıların altına mağazalar yapıldığını belirterek, bu konunun belediyeler ve şehir plalamacıları tarafından araştırılması gerektiğini söyledi.
 
Planmalama olmaksızın rant kaygısıyla her bin aaltına mağaza yapılmasının arz faqzlasına neden olacağını vurgulayan Alkaş, alışveriş merkezlerinin ise her lokasyonda olmayacağını, yatırım yapanların bunu düşünmesi gerektiğini söyledi.
 
Kendilerine danışan yatırımcılara AVM yapmamaları konusunda uyarıda bulundklarını da ifade eden Alkaş, AVM sektörünün Türkiye’de 25 yıllık geçmişi olduğunu, sayısı 350’ye ulaşan AVM’ler arasında ömrünü tamamlayan ve yenilenmesi gereken yapılar olduğunubelrtti.
 
Alkaş, Türkiye’de 9.6 milyon metrekare alışveriş merkezi alanı olduğunu, bunun planlanan ve yapımı devam edenlerle 12 milyon metrekareyi aşacağını ancak hala AVM'si olmayan iller olduğunu söyledi.
 
 
 
28-02-2013
Bu haber toplam 5652 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?