En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 03.03.2015 13:11
Avcılar'da Kentsel Dönüşüm Toplantısı

Avcılar'da Kentsel Dönüşüm Toplantısı

İstanbul Avcılar'da Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Tahtakale Mahallesi'ne giderek mahalle halkını dönüşüm konusunda bilgilendirdi..

 

Tahtakale Mahallesi'ne giderek vatandaşı kentsel dönüşüm konusunda bilgilendiren Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, mahalle halkına ortak menfaatlerini düşünerek hareket etmeleri konusunda çağrıda bulundu.
 
Meclis üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı sohbet ve bilgilendirme toplantısına büyük bir katılım gerçekleşti. 
 
Başkan Değirmenci, "Bizim belediyecilik anlayışımız vatandaşı sadece bir oy aracı olarak görmek değildir. İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan ve kime oy verirse versin her vatandaşımızın hizmetlerden eşit şekilde ve üst düzeyde faydalanması tek ilkemizdir " dedi.
 
"Her türlü olumsuzluğa rağmen ve her türlü yargılanmaları göze alarak Tahtakale Mahallesine hizmetten kimseye ödün vermedik" diyen Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Avcılar halkının refah ve mutluluğu için başlattığımız hizmet yarışında, Tahtakale Mahallesi sakinleri de payına düşen hizmeti en iyi bir şekilde alacağından hiç kimse kuşku duymasın" dedi. 
Değirmenci özetle şunları söyledi;
 
"Burada hemşerilik ve komşuluk bilincini kafanıza yerleştirmişsiniz. Kendinizi güvende hissediyorsunuz. Sizler buralara kaçak binaları rant için değil yaşam için yaptınız. Bende sizler için yargılanıyorum. İstanbul'un taşı toprağı diye geldiğiniz bu mahallede ortak kültürünüzü de getirdiniz. Birikimlerinizi satıp yaptığınız bu evlerinizi kesinlikle satmayın. Sizin üzerinizde birileri rant elde etmeye çalışabilir. Buradan hepinizi uyarıyorum. Size gelen her yetkilinin kimliklerini kontrol edin ve belediyeyi de arayarak teyit ettiriniz".
 
Başkan Değirmenci son uyarısında ise "Sizden tek ricam ortak menfaatlerinizi düşünmenizdir. Geleceğinizi garanti altına almadan yanlış bir şey yapmayın. Sizi ikna etmeye çalışanlara kulaklarınızı tıkayın. Ortak akıl ortak yürekle kol kola girme zamanı gelmiştir" şeklinde konuştu.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Esenler Kentsel Dönüşümü Konut Fiyatlarını 5 Kat Artırdı


Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği ilçede metrekare birim fiyatlarının 5 kat arttığını söyledi..

 

Esenler Belediyesi, kentsel dönüşüm uygulanması gereken 100 bin konuttan 24 bine yakınını tamamlamak üzere. Kentsel dönüşümün yapılmakta olduğu bölgede dönüşüm önesi 1000 lira olan metrekare birim fiyatları ise 5000 liraya kadar yükselmiş vaziyette.
 
Kilometrekareye 70 bin insanın düştüğü Esenler, İstanbul'un en kalabalık ilçesi konumunda olup, bölgedeki yapı stoğunun büyük bir kısmı sağlıksız ve riskli yapılardan oluşuyor. Sosyal donatı ve yeşil alanların ise yok denecek kadar az olduğu ilçede bu sebeplerle uygulanmaya başlanan kentsel dönüşüm kapsmaında çalışmalar aralıksız devam eidyor.
 
İlçede bulunan sağlıksız 100 bin konuttan 24 bininin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Esenlerin dönüşüm sürecinde Türkiye'nin laboratuarı gibi olduğunu ve ilçedeki dönüşümün 5 yılık geçmişi olduğunu söyledi. 30 bin 89 bina ve 159 bin 869 adet de bağımsız birimin bulunduğu Esenler'de söz konus yapılardan 56 bin 674 tanesinin ruhsatlı, 24 bin 415 tanesinin ise ruhsatsız olduğunubelirten Başkan Göksu,  iskanlı bina sayısınınise 1421 olduğunu ve rakamların yeterince şey anlattığını söyledi.
 
Kentsel dönüşüm ve rantsal dönüşüm tartışmalarını da değerlendiren Başkan Göksu, Havaalanı Mahallesi'nde vatandaşlardan alınan mülkün 63 milyon lira değerinde olduğunu, belediyenin vatandaşlara verdiği miktarın ise 567 milyon lira olduğunu , rantın vatandaşa gittiğini ve kendilerinin hiçbir kar amacı olmadığını söyledi.
 
Bölgede ortalama metrekare fiyatlarının 1000 lira olduğunu da belirten Başkan Göksu, dönüşümle birlikte bu rakamın 5’e katlanarak 5 bin liraya ulaştığını, ortalama 100 metrekare bir dairenin 100-200 bin liradan 500 bin liraya yükseldiğini  belirtti.
 
Esenler’de Turgutreis Mahallesi’nde dönüşümün büyük oranda tamamlandığını da sözlerine ekleyen Başkan Göksu, Oruç Reis Mahallesi’nde iki etapta çalışmaların devam ettiğini, Havaalanı Mahallesi'nde çalışmaların bu yıl sonunda tamamlanacağını,  Tuna Mahallesi’nde ise proje aşamasının sona erdiğini ve çalışmaların kısa süre içinde başlayacağını söyledi.
 
28-02-2013
Bu haber toplam 7005 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?