En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 01.02.2015 16:44
Avcılar'da Kentsel Dönüşüm Toplantısı

Avcılar'da Kentsel Dönüşüm Toplantısı

İstanbul Avcılar'da Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Tahtakale Mahallesi'ne giderek mahalle halkını dönüşüm konusunda bilgilendirdi..

 

Tahtakale Mahallesi'ne giderek vatandaşı kentsel dönüşüm konusunda bilgilendiren Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, mahalle halkına ortak menfaatlerini düşünerek hareket etmeleri konusunda çağrıda bulundu.
 
Meclis üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı sohbet ve bilgilendirme toplantısına büyük bir katılım gerçekleşti. 
 
Başkan Değirmenci, "Bizim belediyecilik anlayışımız vatandaşı sadece bir oy aracı olarak görmek değildir. İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan ve kime oy verirse versin her vatandaşımızın hizmetlerden eşit şekilde ve üst düzeyde faydalanması tek ilkemizdir " dedi.
 
"Her türlü olumsuzluğa rağmen ve her türlü yargılanmaları göze alarak Tahtakale Mahallesine hizmetten kimseye ödün vermedik" diyen Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Avcılar halkının refah ve mutluluğu için başlattığımız hizmet yarışında, Tahtakale Mahallesi sakinleri de payına düşen hizmeti en iyi bir şekilde alacağından hiç kimse kuşku duymasın" dedi. 
Değirmenci özetle şunları söyledi;
 
"Burada hemşerilik ve komşuluk bilincini kafanıza yerleştirmişsiniz. Kendinizi güvende hissediyorsunuz. Sizler buralara kaçak binaları rant için değil yaşam için yaptınız. Bende sizler için yargılanıyorum. İstanbul'un taşı toprağı diye geldiğiniz bu mahallede ortak kültürünüzü de getirdiniz. Birikimlerinizi satıp yaptığınız bu evlerinizi kesinlikle satmayın. Sizin üzerinizde birileri rant elde etmeye çalışabilir. Buradan hepinizi uyarıyorum. Size gelen her yetkilinin kimliklerini kontrol edin ve belediyeyi de arayarak teyit ettiriniz".
 
Başkan Değirmenci son uyarısında ise "Sizden tek ricam ortak menfaatlerinizi düşünmenizdir. Geleceğinizi garanti altına almadan yanlış bir şey yapmayın. Sizi ikna etmeye çalışanlara kulaklarınızı tıkayın. Ortak akıl ortak yürekle kol kola girme zamanı gelmiştir" şeklinde konuştu.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kadıköy-Bağdat Caddesi'nde Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor


İstanbul Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği'ni (AYİD) kuran, Anadolu Yakası'nda proje gerçekleştiren müteahhitler dernek ile dönüşüm sürecini hızlandırmayı amaçlıyor..

 

Yoğun olarak Kadıköy-Bağdat Caddesi hattında faaliyet göteren müteahhitler Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği’ni kurup bölgedeki dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması amacıyla kamu spotu hazırladı.

 

Milliyet'ten Duygu Erdoğan'ın haberine göre, Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm projeleri geliştirmekte olan müteahhitler sürecin yavaş ve sıkıntılı işlediğini belirtti. Anadolu yakasındaki tüm inşaat müteahhitlerini aynı çatı altında toplamak amacıyla İstanbul Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİD) kuruldu. Dernek başkanlığını üstlenen Mehmet Sadıkoğlu, Kadıköy sınırları içindeki 22 mahalleye 22 konsept hazırlayacaklarını ve her mahallenin bri temsilcisi olacağını, ayrıca vatandaşı dönüşüm hakkında bilgilendireceklerini söyledi.
 
AYİD'in kurucu üyelerinden Aydoğan Group Yönetim Kurulu Başkanı ve AYİD Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Aydoğan ise sadece Kadıköy'de yaklaşık 30 bin riskli konut bulunduğunu ve depremin ardından sadece 3 bin 500 konutun düzenlendiğini söyledi.
 
2012’de 221 ruhsat verilen Kadıköy’de, bu rakamın 2013’te 329’a, 2014’te 678’e yükseldiğini belirten Aydoğan, 700 projenin beklediğini bu da Kdıköy'de yaşanan yuoğun dönüşümü gözler önüne serdiğini söyledi.
 
 
 
28-02-2013
Bu haber toplam 7005 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?