En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 01.04.2015 06:08
Avcılar'da Kentsel Dönüşüm Toplantısı

Avcılar'da Kentsel Dönüşüm Toplantısı

İstanbul Avcılar'da Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Tahtakale Mahallesi'ne giderek mahalle halkını dönüşüm konusunda bilgilendirdi..

 

Tahtakale Mahallesi'ne giderek vatandaşı kentsel dönüşüm konusunda bilgilendiren Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, mahalle halkına ortak menfaatlerini düşünerek hareket etmeleri konusunda çağrıda bulundu.
 
Meclis üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı sohbet ve bilgilendirme toplantısına büyük bir katılım gerçekleşti. 
 
Başkan Değirmenci, "Bizim belediyecilik anlayışımız vatandaşı sadece bir oy aracı olarak görmek değildir. İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan ve kime oy verirse versin her vatandaşımızın hizmetlerden eşit şekilde ve üst düzeyde faydalanması tek ilkemizdir " dedi.
 
"Her türlü olumsuzluğa rağmen ve her türlü yargılanmaları göze alarak Tahtakale Mahallesine hizmetten kimseye ödün vermedik" diyen Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Avcılar halkının refah ve mutluluğu için başlattığımız hizmet yarışında, Tahtakale Mahallesi sakinleri de payına düşen hizmeti en iyi bir şekilde alacağından hiç kimse kuşku duymasın" dedi. 
Değirmenci özetle şunları söyledi;
 
"Burada hemşerilik ve komşuluk bilincini kafanıza yerleştirmişsiniz. Kendinizi güvende hissediyorsunuz. Sizler buralara kaçak binaları rant için değil yaşam için yaptınız. Bende sizler için yargılanıyorum. İstanbul'un taşı toprağı diye geldiğiniz bu mahallede ortak kültürünüzü de getirdiniz. Birikimlerinizi satıp yaptığınız bu evlerinizi kesinlikle satmayın. Sizin üzerinizde birileri rant elde etmeye çalışabilir. Buradan hepinizi uyarıyorum. Size gelen her yetkilinin kimliklerini kontrol edin ve belediyeyi de arayarak teyit ettiriniz".
 
Başkan Değirmenci son uyarısında ise "Sizden tek ricam ortak menfaatlerinizi düşünmenizdir. Geleceğinizi garanti altına almadan yanlış bir şey yapmayın. Sizi ikna etmeye çalışanlara kulaklarınızı tıkayın. Ortak akıl ortak yürekle kol kola girme zamanı gelmiştir" şeklinde konuştu.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Müteahhitler Fikirtepe Kentsel Dönüşümü İçin Örgütlendi


Fikirtepe'de 200 bin hak sahibinin mağduriyetini önlemek ve kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak için bir araya gelerek Fikirtepe Platformu'nu kuran müteahhitler bölgedeki sorunları da hızla çözmeyi hedefliyor..

 

İstanbul Kadıköy Fikirtepe’de proje üreten müteahhitler, bölgedeki dönüşümü hızlandırmak için işbirliği yoluna gitti. Bu kapsamda Fikirtepe Platformu'nu kuran müteahhitler yaklaşık 200 bin hak sahibinin bulunduğu bölgede hak sahiplerinin mağduriyetini de önlemeye çalışacak.
 
Akşam'dan Şenay Büyükköşdere'nin haberine göre, Kadıköy Fikirtepe Kentsel Dönüşüm bölgesinde proje üreten müteahhitler, sorunların daha hızlı çözülmesi ve dönüşüm sürecinin hız kazanması için işbirliği yaparak bir platform kurdu. Mart ayı başında Ankara’ya giderek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bir araya gelendaha sonra da İstanbul Kadıköy Kozyatağı Hilton Oteli'nde bir toplantı gerçekleştirerek platform kurma kararı alan müteahhitler görev dağılımı da yaptı.
 
Teknik Yapı, Nuhoğlu, Emay İnşaat, Vartaş, Anka, SRP Yapı, Haldız, Selka-NSK, Baysaş inşaat firmalarının katılımıyla ve diğer Fikirtepe müteahhitlerinin desteğiyle kurulan platformun başkanlığına ise Emay İnşaat Kentplus Kadıköy projesinin CEO'su Özkan Eker seçildi. Fikirtepe Platformu'nda icra kuruluna da Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Vartaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata ve Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın getirildi.
 
Yaklaşık 4 yıldır kentsel dönüşüm sürecinde olan Fikirtepe’de ruhsat alan ya da alma aşamasında 15 firma bulunmakta olup ruhsat sürecinin ilrleyen günlerde hızlanması bekleniyor. Bu yıl 30 civarında firmanın inşaata başlamasının beklendiği Fikirtepe'de 25-30 bin konutluk inşaatın başlamasının ardından bölgenin İstanbul'un önemli yatırım alanlarından biri olması bekleniyor.
 
 
28-02-2013
Bu haber toplam 7005 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?