En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 20.02.2018 17:24
Antalya Manavgat Kurban Kesim Yerleri

Antalya Manavgat Kurban Kesim Yerleri

Antalya'nın Manavgat ilçeisnde kaymakamlık kurban kesim alanlarını belirledi.
Antalya'nın Manavgat ilçesinde Kaymakam Emir Osman Bulgurlu başkanlığında toplanan Kurban Hizmetleri Komisyonu, kurbanlık hayvan satış ve kesim yerlerini belirledi. Buna göre, satışlar Çeltikçi köyü yol kavşağı ile Kavaklı mahallesindeki hayvan pazarında yapılacak. Çevre sağlığını korumaya yönelik ise kesimler ilçe merkezi, mezbahana, halk pazarı, eski balıkhane yeri, Uğur oto yıkama, Yunus Emre İlköğretim Okulu park yeri, çarşamba, perşembe ve cumartesi pazarlarında gerçekleştirilecek. 
 
Özel besihane ve kurban kesim satış yerlerinin müracaat etmeleri halinde kurban kesim yerinin belirleneceği ifade edildi. Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, kurbanlıkların Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen Kurban Kesim Belgesi ile belediye tarafından izin verilmiş kişiler tarafından yapılacağını, kesim belgesi ve müsaade belgesi olmayanların kurban kesilmesine izin verilmeyeceğini kaydetti. 
 
Belediye mezbahası ve diğer toplu kesim yerlerinde kesimlerin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından görevlendirilecek veteriner hekimler kontrolünde yapılacağını belirten Bulgurlu, kesimlerin Hayvan Hakları ihlaline fırsat verilmeden ve hayvanın strese girmemesi için planlı ve dikkatli bir şekilde yapılması özen gösterilmesi gerektiğini ifade etti. 
 
Bulgurlu, kurban kesim ücretlerinin piyasa şartları da dikkate alınarak büyükbaş hayvanlarda kesme, derisini yüzme ve kabaca parçalama dahil 120, küçükbaş hayvanlarda ise 25 lira olarak belirlendiğini ifade etti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kurban Bayramı Dönüşü Trafik Yoğunluğu Havadan Görüntülendi


9 günlük Kurban Bayramı tatili sebebiyle şehir dışına çıkan vatandaşlar İstanbul'a dönmeye başlayınca Esenler Otogarı'nda kilometrelerce otobüs kuyruğu oluştu..

 

9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle şehir dışına çıkan binlerce vatandaş İstanbul'a dönmeye başlayınca trafik yoğunluğu eziyete dönüştü. Bayrampaşa'da bulunan Esenler Otogarı nam-ı diğer  Büyük İstanbul Otogarı'ndaki yoğunluk havadan görüntülendi.
 
 
Otogar girişindeki kilometrelerce otobüs kuyruğu oluşurken birçok otobüs, peronlarına girebilmek için uzun süre otogar girişinde bekledi. Söz konusu yoğunluk sebebiyle bazı vatandaşların eşyalarını alarak yollarına yaya olarak devam ettiği görüldü.
21-10-2011
Bu haber toplam 7293 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?