En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 24.03.2018 17:53
AnkaMall Araba Çekilişi 2016 Sonuçları Açıklandı

AnkaMall Araba Çekilişi 2016 Sonuçları Açıklandı

Ankamall'ın her yıl düzenlediği otomobil çekilişinde, BMW X4 XDRİVE 20d 5 kapı otomobil kazanan talihliler belli oldu..

 

Ankara'da bulunan alışveriş merkezi ANKAmall’un alışveriş yapan ziyaretçileri arasında yapılan çekilişle bir kişiye BMW X4 otomobil kazanma fırsatı sunduğu kampanyada talihli belli oldu.
 
Ziyaretçileirne her yıl çekilişle araba kazanma şansı veren ANKAmall’da bu yıl 25 Kasım 2015 - 25 Şubat 2016 tarihleri arasında KDV dahil 100 lire ve üzerinde alışveriş yapan ziyaretçilerin  katıldığı kampanyada, BMW X4 XDRİVE 20d 5 kapı otomobil otomatik vites ikramiyesi kazanan talihli, 12 Mart 2016 tarihinde yapılan çekiliş ile belirlendi.
 
Toplam 522 bin 233 kişinin katıldığı çekilişkte ikramiye kazanan asil ve yedek talihliler Dilek Kaygusuz (asil) ve Aydın Oral (yedek) oldu.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankamall'ün Halka Arzına SPK'dan Onay


Bünyesinde Ankara Ankamall AVM'nin de bulunduğu YeniGimat İŞyerleri İşletmesi AŞ SPK'dan gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşme izni aldı..

 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Ankara’nın ilk AVM’lerinden olan Ankamall’ü de bünyesinde bulunduran Yeni Gimat İşyerleri İşletmesi AŞ’nin  başvurusu üzerine Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı’na (GYO) dönüşmesine izin verdi.
 
26 Mayıs’taki olağan genel kurulununda GYO olmayı hissedarlarının onayına sunacak şirket, borsada işlem görmek için Borsa İstanbul’a (BİST) başvurdu.
 
Ankamall AVM’nin yatırımcısı Yeni Gimat İşyerleri İşletmesi AŞ Genel Müdürü Levent Kirman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şirket olarak 1995’de Özelleştirme İdaresi’nin aracılığı ile Et ve Balık Kurumundan aldıklarını 100 bin metrekare arsada zamanla iki etaptan oluşan AVM ve 5 yıldızlı bir otel inşa ettiklerini söyledi.
 
Hipermarket, yapı market, sinema ve tiyatro salonlarının yanında ulusal ve uluslararası markalara ev sahipliği yapan 300’ün üzerinde mağazası bulunan Ankamall’ün bu özellikleriyle Türkiye’nin en büyük ve prestijli AVM’leri arasında olduğunu belirten Kirman, şu bilgileri verdi: "Yeni Gimat AŞ’de hisselerin yüzde 20’si Torunlar GYO ve ailesinin, geriye kalan yüzde 80 ise aralarında Gimat esnafının bulunduğu bin 50 kişiye ait. Ankamall gibi tüm Türkiye’de bilinen önemli ve değerli bir markanın yanında, yeni yatırımlar yapmak istediğimiz için halka açılmak kararı aldık. Bunun için GYO’ya dönüşmek için SPK’ya başvurduk, kurul başvurumuzu onayladı. Bundan sonraki süreç kendi içimizde gerçekleşecek. 26 Mayıs’taki olağan genel kurulumuzda GYO olmayı hissedarlarımızın onayına sunacağız. Borsada işlem görmek için de BİST’e başvurduk."
 
25 milyon dolarlık tadilat
 
Yıllardır emek vererek bir markaya dönüştürdükleri Ankamall’ü yeni yatırımlarla daha da büyütmek istediklerini ifade eden Kirman, "Halka arz bunun en önemli ayağı. 20 yıla yakın tecrübemizle daha yatırımcı bir vizyonumuz olacak. Şirketimiz gayrimenkul alanında yatırım fırsatlarını değerlendirerek başarılı projeleri hayata geçirecek. Halka arz kadar önemsediğimiz diğer bir iş ise AVM’nin ilk etabının yani bugün Migros’un bulunduğu bölümün tadilatı. 25 milyon dolarlık bütçeyle AVM’nin birinci etabını adeta yeniden inşa edeceğiz. Bir tek binanın iskeleti kalacak. Havalandırmasından, iklimlendirmesine, elektrik tesisatından dekorasyonuna kadar her şey değişecek" diye konuştu.
 
Kaynak: Milliyet
16-03-2016
Bu haber toplam 6 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?