En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 22.02.2018 02:34
Anadolu Yakası'nın En Değerli Arazisine Yat Limanı

Anadolu Yakası'nın En Değerli Arazisine Yat Limanı

Emlak GYO'dan satın aldığı Kartal'daki Yunus Çimento Fabrikası arazisine 2 milyar lira yatırımla yeni bri proje inşa edecek olan Dap Yapı projede yat limanının da yer alacağını açıkladı..

Dap Yapı Kartal'da bulunan ve Anadolu Yakası'nın en değerli arazisi olarak kabul edilen Yunus Çimento Fabrikası'nın arazisini Emlak GYO'dan satın aldığı arazi üzerinde  içinde yat limanı da buluan bir proje inşa etmeye hazırlanıyor.

Araziye yapılacak konutların yanısıra, projenin içinde alışveriş merkezleri, özel hastane, özel okullar, rezidans, ofisler ve cami yer alacağını söyleyen Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Projemizi yat limanı ile taçlandıracağız. Yat limanı ve bu proje bölgenin çehresini değiştirecek” dedi.
 
Proje aşamasında yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edileceğini belirten Yılmaz, “Araziyi, proje ortağımız Eltes Yapı ile birlikte hasılat paylaşımı modeliyle 1 milyar 335 milyon liraya aldık. Anadolu yakasının en güzel arazisinde dünyanın en iyi konseptini ve onlarca yıl ülkemizi ulusal arenada temsil edebilecek eserler inşa edeceğiz. Bu proje, İstanbul'un denize sıfır, bu ölçekte tek gayrimenkul projesi olma özelliği taşımaktadır” diye konuştu. 
 
Projenin yapımına bu yıl başlanacağını söyleyen Yılmaz, “İnşaat başladıktan sonra 30 ay içinde projeyi tamamlamayı planlıyoruz. Sadece inşaat aşamasında en az 2 bin kişi çalışacak. Proje için 35 metre genişliğinde yol açılacak. Anadolu Yakasının en iyi projesi için kredi kullanmayacağız. Tamamını öz kaynaklarımızla yapacağız” dedi.
 
Emlak piyasasındaki gelişmelere de değinen Yılmaz, imkanı olan herkesin bu dönemde evini almasını tavsiye ederek, “İstanbul'da iki sene sonra yüzde 1 KDV'si olan konut kalmayacak. Şu anda imkanı olanlar varsa ev almak için iyi bir zaman olduğunu düşünüyorum. Faizlerin aşağıda olması da konut alma kararını destekliyor” açıklamasını yaptı. Yabancıya konut satışının önemini de anlatan Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İç dengelerle emlak piyasasının gelişmesi zor. Yabancıya mülk satışından iyi para gelir. Yılda 10-15 milyar doları yabancıya konut satışından yurda sokarız” dedi.
 
20 milyon TL'ye Fitness City zinciri
 
İnşaat projelerinin sadece konuttan ibaret olmadığını ve sosyal donatılarının öneminin arttığına işaret eden Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, konutun dışında, 20 milyon lira ile fitness sektörüne adım attı. Fitness'ın projelerinde yer aldığını belirten Yılmaz, “Daha önce bu alanların işletmelerini başkalarına veriyorduk. Ancak, bu işi kendimiz yapmaya karar verdik. Fitness City markasıyla kuracağımız zincirin ilk halkasını Dragos'taki Yelken Kule projemizde açtık. Fitness City markasıyla 10 yılda 40 tesise ulaşacağız. Sadece kendi projelerimizde değil satın almalarla da büyüyeceğiz. Bu bizim ikinci iş kolumuz olacak” dedi. Yılmaz, Dragos'ta 5 bin metrekarelik Fitnes City'de besin değeri önceden hazırlanmış yemeklerin olduğu özel restoran, VIP sipa, Türk hamamı, buhar odası, özel dinlenme salonu, yüzme havuzu ve spor salonu yer alıyor. Türk insanının gelir düzeyi artıyor. Artık, ev sadece başını sokacağın yer değil, yaşayacağın alan oluyor” diye konuştu.
 
Kaynak: Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sur Yapı Excellence Koşuyolu'nda 20 Yıl Vade Fırsatı


Sur Yapı imzası ile Koşuyolu'nda yükselecek olan Excellence projesinde 240 aya kadar vadeli, peşinatsız ve faizsiz ödeme planları ile ev sahibi olunabiliyor..

 

184 daire ve 27 dükkan olarak Sur Yapı tarafından Koşuyolu'nda inşa edilmekte olan Excellence Koşuyolu projesinde faizsiz, peşinatsız ve 240 ay taksitle ev sahibi olmak mümkün olup projede fiyat listesi ise 1 milyon lira seviyesinden başlıyor.
 
24 ay sonra anahtar teslim sürcinin başlayacağı Excellence Koşuyolu projesinde 184 daire ve 27 dükkan ile  sauna, fitness, yüzme havuzu, kapalı otopark, spor alanları, çocuk oyun alanları bulunuyor. 4 apartman bloğu ile 1 residence bloğu olarak planlanan Excellence Koşuyolu projesine kullanım alanları 57 metrekare ile 381 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri bulunuyor.
 
 
Sur Yapı Excellence Koşuyolu Fiyatlar
57 – 69 metrekare aralığındaki 1+1 daireler 1 milyon TL’den,
 
97 – 111 metrekare aralığındaki 2+1 daireler 1 milyon 760 bin TL’den,
 
204 metrekare aralığındaki 3+1 daireler 3,5 milyon TL’den başlıyor.
17-04-2013
Bu haber toplam 3897 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?