En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 20.03.2018 15:56
Alaçatı'ya 7 Bin Yeni Yatak

Alaçatı'ya 7 Bin Yeni Yatak

Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Ot Festivali sebebiyle hareketli günler geçiren Alaçatı'nın güneyine yeni yatırımlar yapılarak yatak sayısının 3 katına çıkarılacağını belirtti..

 

Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, güney tarafında yapılacak yatırımlarla bölgedeki yatak sayısını üç katına çıkaracaklarını söyledi.
 
Alaçatı’da düzenlenen 3′üncü Ot Festivali’nde konuşan Dalgıç, bölgeyi bir festival merkezi haline getirmeyi istediklerini belirtti.
 
Ot Festivali ile birlikte hafta sonu büyük bir hareketliliğin yaşandığını belirten Dalgıç, “Türkiye’nin hemen hemen her yerinden katılım oldu. Nisan ayı olmasına rağmen oteller doldu, restoranlar tüm gün çalıştı. Sadece kültürel değil ekonomik anlamda da ciddi bir katkı sağladık” dedi.
 
6-7 BİN YENİ YATAK GELİYOR
 
Alaçatı’nın büyük bir potansiyeli olduğunu ancak halen emekleme aşamasında bulunduğuna işaret eden Dalgıç, şöyle devam etti:
 
“Bölgedeki turizm grafiği giderek yükseliyor. Biz ise Alaçatı’da başka birşey yapmaya çalışıyoruz. Kentin merkezindeki yatak kapasitesini artırmadan turizmde ayrı bir soluk yaratmaya çalışıyoruz. Bölgenin güneyinde yeni bir oteller bölgesi oluşturacağız. Burası 50 bin dönümlük bir alan. Ortalama 100 odalı butik oteller yer alacak. Böylece halihazırda 3 bin olan Alaçatı’nın yatak kapasitesini 6-7 bin yatak daha artıracağız. Ama planlamaların bir an önce bitirilmesi lazım. Mesela bana bugün tahsisi verdiklerinde, seneye 18 delikli bir golf arazisini hemen hayata geçiririm, herşeyi hazır… ”
 
İKİ GÜNDE 10 MİLYON LİRA
 
Alaçatı Ot Festivali Organizasyon Komitesi Başkanı Tülin Onaner de, hafta sonu düzenlenen festivalin büyük bir hareket getirdiğini kaydetti. İki günde yaklaşık yurtiçinden ve yurtdışından 5 bin kişiyi ağırladıklarını kaydeden Onaner, gelenlerin Alaçatı’ya 10 milyon liralık bir katkı sağladıklarını tahmin ettiklerini belirtti.
 
Alaçatı’da mevsimin kısa olduğunu ve festivallerle bunu uzatmak istediklerini kaydeden Onanaer, “Festival sayesinde bütün oteller doldu. En düşük oda fiyatları 150 liraya kadar yükseldi. Bu düşük sezonda 350 liraya bile oda satıldı. Biz Alaçatı’nın festivaller diyarı haline gelmesini istiyoruz. Önümüzdeki hafta da Uçurtma Festivali var. Bundan sonra yeni festivaller yaratarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.
 
Ot Festivali ile Alaçatı’nın doğasının önemini vurgulamak istediklerinin altını çizen Onaner, “Bölgede başka yerde olmayan otlar yetişiyor. Alaçatılılar’ın da bunların kıymetini bilmesini istedik. Gençlerin eski değerlerini kaybetmesini istemiyoruz. Seneye yarışma için altın ödülü otları bilen 20 yaşından küçük gençlere vereceğiz” diye konuştu.
 
Kaynak : Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İzmir'de Konut Fiyatları Yüzde 11, Kiralar ise Yüzde 10 Yükseldi


Şubat ayında satılık konut fiyatlarının yüzde 11 oranında artış gösterdiği İzmir'de ilçe bazında fiyatlar en çok Narlıdere'de yükseldi..

 

Hurriyetemlak.com tarafından hazırlanan 2017 yılının Şubat ayına ilişkin emlak endeksine göre, Şubat ayında İzmir'de satılık konutların metrekare ortalama fiyatı yıllık bazda yani bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 11 artarak metrekare bazında ortalama 2 bin 455 liraya kadar yükseldi. Aynı dönemde kira fiyatlarında ise yüzde 10 artış yaşandı ve kiralar ortalama 11 lira/metrekareye yükseldi.

 

Amortisman süresinin ortalama 19 yıl olarak tespit edildiği İzmir'de geçtiğimiz ay ilçe bazında en yüksek fiyat artışı Narlıdere'de kaydedildi. Satılık konut fiyatlarının yüzde 4,7 arttığı Narlıdere'yi yüzde 4,6 artışla Aliağa ve yüzde 4,0 artışla Balçova takip etti.

 

İzmir ilçe ilçe konut fiyatları ve fiyat artış oranları:

11-04-2012
Bu haber toplam 4755 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?