En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 22.02.2018 02:34
1300 Polis Merkezi Osmanlı Mimarisi İle Yeniden Düzenlenecek

1300 Polis Merkezi Osmanlı Mimarisi İle Yeniden Düzenlenecek

"Tarihten Günümüze Türk Polis Teşkilatının Mimari Yapılanması Projesi" kapsamında 81 il ve 870 ilçedeki bin 300 polis merkezi yeniden düzenlenecek..

"Tarihten Günümüze Türk Polis Teşkilatının Mimari Yapılanması Projesi"  ile 1300 polis merkezi Osmanlı Mimarisi ile yeniden tasarlanacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde kurulan özel ekip, arşivleri taradı. Üniversitelerin Mimarlık ve Mühendislik fakültelerinde, Osmanlı ve Selçuklu dönemindeki karakolları anlatan 15 doktora tezi incelendi. Proje kapsamında Türkiye genelindeki 81 il ve 870 ilçedeki bin 300 polis merkezinin yeni mimariye göre düzenlenmesine 2013 yılında başlanacak.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanlığı bünyesinde başlatılan çalışmalar kapsamında Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere bazı üniversitelerin Mimarlık ve Mühendislik fakültelerindeki 15'e yakın doktora tezinden de faydalanıldı. Konuyla ilgili "Tarihten Günümüze Türk Polis Teşkilatının Mimari Yapılanması Projesi" adı altında çalışmalar başlatıldı. Çalışma sonrası emniyetin arşivindeki tarihi karakol fotoğraflarından esinlenilerek inşa edilecek polis binalarının örnek Mimari projeleri hazırlanırken, "polis merkezi", "karakol" ve "zırhlı nöbet kulübesi" şeklinde hazırlanan binaların, engelli vatandaşların ulaşımına da uygun hale getirileceği bildirildi.
 
TARİHİ ZIRHLI BİNALAR
 
2013 yılı içinde başlatılacak proje kapsamında, polis merkezleri ve karakolların yanı sıra terör olaylarını yoğun yaşandığı illere öncelik verilmek üzere zırhlı nöbet kulübeleri de inşaa edilecek. Taş ve mermer ağırlıklı malzemelerden yapılacak olan zırhlı nöbet kulübeleri hem teknolojik tüm imkânlara sahip olacak hem de dokuya zarar vermeden emniyet teşkilatının asırlık mimarisini günümüze taşıyacak.
 
Kaynak: Arkitera

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Konya Selçuklu'da Satılık Arsalar, 28,5 Milyon TL


Mülkiyeti Selçuklu Belediyesi'ne ait olan konut alanı ve mesken sahası imarlı 4 adet arsa, 12 Ocak 2016 tarihinde ihale ile satışa sunulacak..

 

Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ihale duyurusuna göre,  Konya ilinin Selçuklu ilçesindeki Yazır ve Yeniselçuk mahallelerinde bulunan toplam 4 arsa niteliğindeki taşınmazlar 12 Ocak 2017 Perşembe günü saat 14.00'te gerçekleştirilecek olan ihaleler ile satışa çıkarılacak.
 
Mülkiyeti Selçuklu Belediyesi'ne ait olan, konut alanı ve mesken sahası imarlı arsaların yüzölçümleri 2 bin 843 metrekare ile 17 bin 830 netrekare arasında farklılık gösterirken tahmini fiyatları ise 4 milyon lira ile 8 milyon 750 bin lira arasında değişiklik gösteriyor.
 
Satışa konu olan arsalar için satış bedelinin peşinatı ihale onayının tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde, kalan taksit ödemeleri, Yazır mahallelerindeki arsalar için yüzde 25 peşin+8 Taksit, Yeniselçuk Mahallesi'nde ise 1 Peşin+8 Taksit şeklinde ödeme yapılabilecek.
 
22-01-2013
Bu haber toplam 4239 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?