En Güncel Emlak haberleri
İstanbul Vizyon Park'ta 187 Bin TL'ye Satılık Ofisler

İstanbul Vizyon Park'ta 187 Bin TL'ye Satılık Ofisler

İstanbul Vizyon Park projesinde peşinat istenmiyor. Fiyatlar ise 187 bin TL'den başlıyor.


Fiyatı 187 bin tl'den başlayan ofislerde peşinat kaldırıldı, taksitler kira gibi yılda bir kez artacak. konut kampanyalarında gözlenen sıfır peşinat sıfır faiz uygulaması ofise taşındı. Kuyaş tarafından gerçekleştirilen ve 440 ofisten oluşan İstanbul Vizyon park projesinde, şirket banka kredisini kaldırdı. Onun yerine kendi imkanları ile ve sıfır faiz-sıfır peşinatla ofis sahibi yapmaya başladı. Ocak ayında projenin lansman zamanında bu imkanı 60 ay vade, yüzde 5 peşinat ile sınırlı tutan şirket, müşterilerden gelen talep üzerine vadeyi 120 aya çıkardı, peşinatı kaldırdı.

BDDK yılbaşından itibaren ekonomiyi soğutma tedbirleri çerçevesinde kredileri sınırlamak amacıyla kredi verme limitlerini konutta yüzde 75, ofiste yüzde 50 ile sınırlamıştı. Alıcıların bu koşullarda zorlandığını gördükleri için kendi imkanlarını kullandırma kararı aldıklarını belirten Kuyaş Yönetim Kurulu Başkanı Sait Erdal Metiner, ilk kez bir ofis projesinde kira öder gibi, hiç faiz yükü altına sokulmadan ofis sahibi olma imkanı tanındığını açıkladı.

Yılda bir kez yüzde 7 zam

Metiner sunulan imkanların alıcılardan büyük ilgi gördüğünü belirterek, satışa sunulan ofis bloklarından 440 ofisten 400'ünün kısa sürede tükendiğini belirtti. Brüt alanları 75 ile 531 metrekare arasında değişen ofislerin liste fiyatları 187 bin ile 887 bin 500 dolar arasında değişiyor. Yatırmcılar ofislerini natamam olarak teslim aldıktan sonra içlereni kendi zevkine göre döşetiyor. taksitler kira gibi ödeniyor ve bu taksitlere sadece yılda bir kez yüzde 7 artış uygulanıyor. Kuyaş'ın kampanyası 31 Mayıs'a kadar sürecek. Proje ticari gayrimenkul alanına girdiği için alıcılar dilerlerse finansal kiralama (leasing) yoluyla da 60 ve 120 ay vadelerde alım gerçekleştirebilecek.

Nakliyeciler de yerleşiyor

Konuyla ilgili basın toplantısında konuşan Sait Erdal Metiner, serbest bölge ve Halkalı gümrüklerine yakın olan İVP'ye banka finans kuruluşlarının yanısıra nakliyeciler ve gümrük müşavirlerinden de yoğun ilgi geldiğini söyledi. Metiner projenin haziran ayında tamamlanacağını, aidatların ise metrekarede 4 tl ile benzerlerinden daha düşük olacağını açıkladı. Tüm Kuyumcukent kompleksi ile birlikte İstanbul'un en büyük metrajlı gayrimenkul projesi olacak olan İstanbul Vizyon park, ofis, rezidans, atölye blokları, 5 yıldızlı business oteli, alışveriş merkezi ile iş ve finans dünyasının kalbinin attığı yer olacak. Ofislerin metrekare fiyatı 1650 dolardan, mağazaların metrekare fiyatı ise 3 bin 685 dolardan başlıyor. İVP tamamlandığında 250 milyon dolara mal olacak .

Kaynak: Bugün


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Kesintisi, 24 Mart 2017


AYEDŞ duyurusuna göre, 24 mart Cuma günü Pendik ve Çekmeköy ilçelerinde bazı mahallelerde 10 saate varan elektrik kesintisi yapılacak..

 

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) duyurusuna göre, 24 Mart Cuma günü İstanbul'un Anadolu Yakası'nda gerçekleştirilecek olan bakım ve onarım faaliyetleri kapsamında Çekmeköy ve Pendik ilçelerinde bazı mahallelerde elektrik kesintisi yapılacak.

 

AYEDAŞ'ın elektrik kesintisi programı ise şöyle:

 

Çekmeköy
10:00 - 15:00 saatleri arasında Ömerli, Hüseyinli ve Sırapınar Mahalleleri
 
 
Pendik
08:00 - 18:00 saatleri arasında Sülüntepe, Dumlupınar, Şeyhli, Kurna, Postane ve Ramazanoğlu Mahalleleri

Yapan Firma: Kuyaş
Proje Telefonu: (0 212) 639 03 10
Tıkla Mail Gönder: info@kuyas.com.tr
10-05-2011
Bu haber toplam 6525 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?