En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İş İlanları 19.02.2018 00:00
Şanlıurfa Özel İdaresi 3 İnşaat Mühendisi Alacak

Şanlıurfa Özel İdaresi 3 İnşaat Mühendisi Alacak

Şanlıurfa Özel İdaresi, 1 mimar ve 3 inşaat mühendisi işe alacak.
Şanlıurfa Özel İdaresi 2 adet Makine Mühendisi, 3 adet İnşaat Mühendisi, 1 adet Elektrik Mühendisi ve 1 adet MİMAR olmak üzere toplam 7 adet personel istihdam edilecek.
 
Giriş Sınavı; sözlü/mülakat olarak tek aşamada yapılacaktır.
Sözlü sınavda; Adayların mesleki, genel kültür, yetenek, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup, olmadığı da göz önünde bulundurulacaktır.
 
1.3) Sınav için başvuran adayların ibraz edecekleri belgede yazılı olan 2010 yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS – B gurubu KPSSP3 puan türünden en yüksek puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre istihdam edilecek her bir kadro için en fazla 3 katı hesap edilerek toplam 21 kişi mülakat/ sözlü sınavına çağrılacaktır. Sınav Komisyonu, sınavın iptaline veya ertelenmesine yetkilidir. Sınav sonunda belirlenen adayların atanması veya atanmaması idarenin yetkisindedir. Sınav tarihi ve sınava çağrılacak adayların listesi Şanlıurfa İl Özel İdaresi WEB sayfasından (www.sanliurfaozelidare.gov.tr ) duyurulacaktır.
 
1.4) Adaylardan başvuru veya atama işlemleri için istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında; 26.09.2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.
 
1.5) Sınav sonuçları, sınav tarihini takip eden on beş gün içinde açıklanır. Sonuçlar Şanlıurfa İl Özel İdaresi WEB sayfasından (www.sanliurfaozelidare.gov.tr ) duyurulacaktır.
 
2-SINAV İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI:
 
2.1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 
2.2) Üniversitelerin “UNVANI İLE İLGİLİ ” bölümünden mezun olmak, başka bir kurumla sözleşmesi bulunmamak,
 
2.3) 2010 yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS – B grubu KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
 
2.4)  Son iki yıl içinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Dil Sınavında ÜDS veya KPDS puan türünden en az 60 puan almış olmak veya eşdeğerliliği OSYM tarafından kabul edilen yabancı dil sınavlarından 60 puan almış olmak tercih sebebidir, 
 
MİMAR: İdecad- Mimari, Autocad, Archicad Programlarına hakim uygulama ve detay projelerinde tecrübeli olmak ve belgelemek, yapı denetim ve rölöve, restitüsyon, restorasyon konularında tecrübeli olmak. (İç Mimarlık, Peyzaj mimarlığı bölümü mezunları müracaatları kabul edilmez)       
 
MAKİNA MÜHENDİSİ: Autocad, Solidworks, Abaküs programlarını kullanabilmek, Binalarda enerji verimliliği hususunda deneyimli olmak ve belgelemek, Metraj ve keşif hesapları yapabilmek, İhale mevzuatına hakim olmak, 
 
İNŞAAT MÜHENDİSİ: Autocad, Stacad, İdecad, AMP hakediş programlarını kullanabilmek, yol, üst ve altyapı İnşaat konularında deneyimli olmak ve belgelemek, keşif ve metraj hesapları yapabilmek, ihale mevzuatına hakim olmak,
 
ELEKTRİK MÜHENDİSİ: Autocad, programını kullanabilmek, otomasyon, AG ve OG projelerinde deneyimli olmak, Elektrik projesi ve tasarım konularında deneyimli olmak ve belgelemek, keşif ve metraj hesapları yapabilmek, ihale mevzuatına hakim olmak,
 
2.5) Erkek adayların sınav tarihine kadar askerlik görevini yapmış, en az 1 yıl ertelemiş veya muaf olmak,
 
2.6) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları bulunmamak.
 
3-SINAVA BAŞVURU ŞEKLİ:
 
 
Adaylar; ilan ekinde yer alan fotoğraflı “İş Talep Formunu” ve “özgeçmişini” 10/02/2012 – 27/02/2012 tarihleri arasında aşağıdaki belgelerle beraber Şanlıurfa İl Özel İdaresine şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
 
4- SINAV İÇİN İSTENEN BELGELER:
 
4.1) İş Talep Formu (ıslak imzalı ve resimli)
 
4.2) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 
4.3) 6 adet vesikalık fotoğraf,
 
4.4) KPSS sonuç belgesi. 
 
4.5) Yüksek öğrenim diplomasının veya çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti,
 
            (Yurtdışı mezunları için YÖK denklik belgesi)
 
4.6) Sabıkasının bulunmadığına ilişkin Cumhuriyet Savcılığından son üç ay içerisinde alınmış belgenin aslı,
 
4.7) Sağlık Kurulu raporu,
 
4.8) Erkek adaylar için askerlik belgesi aslı veya onaylı sureti.
 
3-SINAVIN YERİ: İl Özel İdaresi Encümen Toplantı Salonu- Paşabağı Mah. Adalet cad. No :7 ŞANLIURFA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
18-02-2012
Bu haber toplam 8427 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?