En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İş İlanları 18.02.2018 23:58
Gaziantep'te AVM'yi Yıkıp Yerine Park Yapacaklar

Gaziantep'te AVM'yi Yıkıp Yerine Park Yapacaklar

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte bulunan bir alışveriş merkezinin yıkılarak yerine park yapılacağını ve söz konusu alana çınar ağaçlarının dikileceğini açıkladı..

 

Özellikle son yıllarda gayrimenkul, ticari gayrimenkul ve enerji projeleri sebebiyleartan  yeşil alan katliamı büyük tepkilere neden olurken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, alışılmışın dışında bir açıklamaya imza atarak kentte bulunan bir alışveriş merkezinin yıkılarak söz konusu bölgenin yeşil alana dönüştürüleceğini belirtti.
 
Gaziantep kent merkezinde bulunan 100. Yıl Parkı'nda yer alan ve "Bedesten" isimli alışveriş merkezinin yıkılıp, yerinin yeşil alana dönüştürüleceğini açıklayan Şahin, şehirlerin meydanları ile anıldığını bu bağlamda Gaziantep'teki demokrasi Meydanı'Nın da genişletilerek kente yakışır bir hale getirilmesi için çalışma başlattıklaırnı söyledi.
 
1990’lı yıllarda şehrin göbeğinde inşa edilen ve vatandaşların rahatsız olduğu alışveriş merkezinn yıkılacağını açıklayan Şahin, söz konusu alışveriş merkezinin erkek öğrenci yurduna dönüştürülmesi kararı alındığını ancak daha sonra bu kararın değiştirildiğini söyledi.
 
5 bin metrekarelik bir kapalı alana sahip olan ve altında da üç katlı kapılı otopark alanı olan AVM'nin  yerine Çınar aaçları dikileceğini de belirten Şahin, söz konusu AVM'nin belediyeye takas yolu ile geçtiğini de sözlerine ekledi.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Park Onyedi Evleri'nde 2+1 Daire 297 Bin TL


Çanakkale'de ESS Yapı ve Güncel İnşaat tarafından hayata geçirilmekte olan Park Onyedi Evleri'nde 2+1 dairelerin fiyatları 297 bin liradan başlıyor..

 

ESS Yapı ve Güncel İnşaat tarafından Çanakkale'de konumlandırılan Park Onyedi Evleri projesinde satışı devam eden 2+1dairelerin fiyatları 297 bin liradan başlıyor. 3 etaptan meydana gelen ve yaklaşık 700 dairenin yer aldığı Park Onyedi Evleri projesinde ilk etapta yaşam başlarken ikinci etapta teslimlerin Ekim ayında başlaması planlanıyor.
 
Toplam 120 milyon liralık bir yatırım olan Park Onyedi Evleri projesinde her daire için otopark alanı bulunmakta olup projede ayrıca  açık ve kapalı yüzme havuzları, 24 saat güvenlik hizmeti, fitness salonu, sauna, hamam, cep sineması, tenis kortu, futbol ve basketbol sahası, çocuk oyun grupları ve dinlenme alanları gibi sosyal donatılar da bulunuyor.
 
Park Onyedi Evleri Fiyatlar
Park Onyedi Evleri'nde 85 metrekare alanlı 2+1dairelerin fiyatları 297 bin TL'den başlarken bahçe dublekslerin fiyatları ise 395 bin TL'den başlıyor.
09-12-2014
Bu haber toplam 963 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?