En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İş İlanları 18.02.2018 23:58
Erzurum Çamlıkaya Belediyesi İtfaiye Eri Alıyor

Erzurum Çamlıkaya Belediyesi İtfaiye Eri Alıyor

Erzurum Çamlıkaya Belediyesi İtfaiye Eri Alım İlanı

 

ÇAMLIKAYA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

Erzurum İli ispir İlçesi Çamlıkaya Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere, 21.10.2006 tarih ve 26326 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Belediye İtfaiye Yönetmeliği ile 11.04.2007 tarih ve 26490 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Belediye İtfaiye Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte belirtilen hükümler cinsiyeti çerçevesinde Başkanlığımızda münhal bulunan aşağıda sınıfı, unvanı, derecesi, adedi, KPSS taban puanı türü belirtilen İtfaiye Eri kadrosuna; 2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve sınav komisyonunca belirlenen aşağıdaki taban puanı alıp Başkanlığımıza müracaat eden adaylar arasından, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 3 katı aday belirlenerek sözlü sınav ile 1 Adet itfaiye Eri alımı yapılacaktır.

ALIM YAPILACAK BOŞ KADROLAR

Sınıfı Kadro Unvanı Derecesi Adedi Taban Puan Cinsiyeti Kpss Puan Türü Eğitim Durumu
G.İ.H. İtfaiye eri 10 1 60 E-K KPSSP93 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü Mezunu olmak.

İTFAİYE ERLİĞİNE BAŞVURU ŞARTLARI 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 48. maddesindeki şartlan taşımak Devlet Memurluğuna alınacaklarda aranan genel şartlar. 1 - Türk vatandaşı olmak.

2- Sınavın yapıldığı tarih itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak.

3- KPSS (Kamu Personeli Seçme sınavı) 2010 yılı sınavına girmiş en az 60 ve üzeri puan almış olmak.

4- Yukarıdaki tabloda belirtilen kadroya uygun olarak, 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü Mezunu olmak.

5- Erkek Adaylar için askerliğini yapmış, tecilli veya muaf olmak.

6- Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla, erkeklerde en az 1.67 metre kadınlarda 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilodan fazla fark olmamak.

7- Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla çalışma şartlarına uygun olmak.

8- Kalıcı ve bulaşıcı hastalığı olmamak, İtfaiye Eri görevini düzenli bir biçimde yapmaya engel olacak bir özrü bulunmamak.

9- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

10- Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlerde halen çalışıyor olmamak. Her hangi bir kamu veya özel kuruluşa karşı hizmet yükümlülüğü ve tazminat borcu olmamak. Belediyemize başvuran adaylar KPSSP93 başarı puanlarına göre sıralanacak ve en yüksek puanlı adaydan başlanarak alınacak boş kadro sayısının 3 katı oranında aday dayanıklılık ve sözlü sınava çağrılacaktır.

BAŞVURU SÜRESİ VE YERİ

Başvurular 24/01/2010 günü saat 08:30 da başlayıp 25/01/2010 günü saat 17:00 da sona erecektir. Başvurular Erzurum ili İspir İlçesi Çamlıkaya Belediye Başkanlığı Yazı İşlerine şahsen yapılacak olup, posta ve e-mail yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru yapan adayların eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı sonradan tespit edilen başvurular idaremizce değerlendirilmeye alınmayacaktır.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER

1- Aday tarafından doldurulacak başvuru formu (Başvuru formu örneği kurumdan temin edilecektir.)

2- 2010 KPSS Sonuç belgesi (aslı ibraz edilecektir.)

3- Nüfus cüzdam fotokopisi.

4- Diploma (Aslı ibraz edilmeli.)

5- 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf ( 1 adedi Başvuru Formuna yapıştırılacaktır.)

6- Adaylar için terhis belgesi veya askerlikle ilişkisinin olmadığına dair beyan.

7- Sınav sonuç belgesi olarak internet çıktısı getiren adayların belgelerini ÖSYM il sınav Yönetici bürosundan onaylatmaları gerekmektedir.

Aşağıdaki belgeler sınavı kazanan adaylardan istenecektir.

8- İkametgâh belgesi.

9- Sabıka kaydının olmadığına dair belge(Adli Sicil Kaydı).

10-Resmi sağlık kurumundan alınan sağlık raporu.

DEĞERLENDİRME

Sınav Komisyonunca yapılacak olan sözlü sınavda değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Sözlü sınavdan 70 puanın altında alan adaylar başarısız sayılacaktır. Sözlü sınavdan 70 ve üzeri puan alan adayların sözlü sınav puanı ve KPSS puam toplanıp ikiye bölünerek başarı puanı bulunur. En yüksek başarı puanından başlayarak atama yapılacak sayı kadar asil ve yarısı kadar yedek aday ilan edilecektir. Asil adaylardan göreve başlamayanların yerine sırayla yedek adaylardan atama yapılacaktır. Sınav sonuçları kazanan adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

SINAV YERİ VE ZAMANI

Sınav; Çamlıkaya Belediye Başkanlığı binasında 27/01/2010 Perşembe günü saat 09.30 da sözlü sınav komisyonu huzurunda dayanıklılık ve mülakata tabi tutulacaktır. Yönetmelikte belirtilen kritere uymayan adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

SINAV KONULARI

A) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

B) Atatürk İlkeleri ve İnkılâp tarihi

C) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu

D) Belediye İtfaiye Yönetmenliği'nin 16. maddesinin 5. bendi gereği dayanıklılık testi

E) Mahalli İdarelerle ilgili temel mevzuat'tan oluşacaktır.

Sınav sonuçları kazanan adaylara yazılı olarak bildirilecektir. İLAN OLUNUR.

(NOT: sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların yanlarında dayanıklılık testi için eşofman ve spor ayakkabısı getirmeleri gerekmektedir.)


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bir Yıl İçinde Başvurmayan Memur Emeklisi Ek Ödeme Hakkını Kaybedecek


30 yıldan fazla çalışarak emekli olan memurların ek ödeme alabilmesi için yasanın yürürlüğe girmesinden sonra 1 yıl içinde başvuru yapmaları gerekiyor..

 

30 yıldan fazla hizmet süresi olan memur emeklilerinin ek ikramiye alabilmeleri için yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde başvurmları gerekmekte olup söz konusu sürede başvuru yapmamaları halinde ek ödeme alma haklarını kaybedecekler ve konuya ilişkin açılan davalar da düşecek.
 
Habertürk'te yer alan habere göre, geçmişte emekli olan veya hayatını kaybeden memurların hak sahiplerine 30 yılı aşan hizmet süresi sebebiyle ödenecek olan ikramiye için yeni bir düzenleme yapılıyor. Söz konusu koşulları sağlayan memur emeklisi ve/veya hak sahibi sayısı 408 bini bulurken yasanın yürürlüğe girmesi ile hak sahiplerine 3 ay içinde toplam 7 bin 500 liralık ödeme yapılacak, kalan kısım ise bir yıl sonra ödenecek.
10-01-2011
Bu haber toplam 11739 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?