En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İş İlanları 19.02.2018 00:00
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Alımı İlanı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Alımı İlanı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ankara'daki merkez teşkilatında görevlendirmek üzere toplam 75 personel alacak..

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın personel alınacağına dair ilanı Resmi Gazete'nin bugünlü sayısında yayınlandı. Buna göre, Bakanlık, Ankara'daki merkez teşkilatında görevlendirmek üzere 65 uzman yardımcısı ve 10 avukat istihdam edecek.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda çalışmak isteyen personel adaylarının uzman yardımcılığı sınavına girebilmek için ilgili fakültelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olmaları ve ÖSYM tarafından 2015 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) belirli puan türlerinde 75 ve üzeri almış olmaları şartı aranıyor.
 
Uzman yardımcılığı sınav başvuruları,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na 16 Mayıs-3 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak olup giriş sınavı ise  20 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde sözlü olarak gerçekleştirilecek. Boş bulunan 65 kişilik kadronun dört katı kadar aday, sınava alınacak.
 
Ek olarak Bakanlık, ilgili sınav ve atama yönetmeliği kapsamında boş bulunan 10 adet avukat kadrosuna sözlü sınavla alım yapacak olup bu sınava da boş bulunan kadronun beş katı kadar aday alınacak. 
 
Avukatlık giriş sınavı için başvurular 16 Mayıs-3 Haziran tarihlerinde, giriş sınavı, 15-17 Haziran tarihlerinde yine Enerji ve Tabii Kaynaklar BVakanlığı'na yapılacak.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ulaştırma Bakanlığı'ndan Mahmutbey Gişeler Açıklaması


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Mahmutbey Gişeler'de HGS'li araçlardan fazla ücret tahsil edildiği ve iade edilmediği yönündeki haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı..

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan "Mahmutbey Gişeleri HGS'li Araçları Tanımıyor, Kaçak Geçiş Ücreti Kesiliyor" konulu haberler üzerine yazılı bir açıklama yaparak, Mahmutbey Gişeler'deki hatalı ücretlendirmelerin yenien gözden geçirilmesi gerektiğini bildirdi.
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın açıklamasında, Mahmutbey Gişeler'deki trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla 22 Kasım 2016 tarihinde Serbest Geçiş Sistemi kurulum çalışmalarının tamamlanarak hizmete açıldığı belirtildi.
 
Giriş ve çıkış istasyonları arasındaki mesafenin kısa olması durumunda HGS etiketli araçların çıkış anında giriş bilgisi henüz merkezeiletilmemesi gibi durumlar oluşabildiği belirtilen açıklamada, bu tür durumlarda giriş bilgisi olmayan bu geçişler sistem tarafından U dönüşü veya giriş bilgisi yok olarak değerlendirilebildiğini, ancak bu durumda da daha sonra yapılan tahsilatın düzeltilip vatandaşların mağdur edilmediği vurgulandı.
 
Açıklamada, HGS aboneleri için giriş bilgisinin merkeze daha kısa sürede gönderilmesi ve geç gönderilen giriş bilgileri nedeniyle oluşan fazla tahsilatların HGS hesabına otomatik iade edilmesi ile ilgili sistem çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
 
03-05-2016
Bu haber toplam 6 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?