En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İş İlanları 18.02.2018 23:59
Ataköy Sahilindeki İnşaatların Ruhsatları da İptal Edildi

Ataköy Sahilindeki İnşaatların Ruhsatları da İptal Edildi

Bölge İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararı sonrası mühürlenen, Ataköy sahildeki inşaatların tüm ruhsatları Bakırköy Belediye’si tarafından iptal edildi..

 

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Birinci Kurul’u planların iptal olması sebebiyle yapı ruhsatlarının dayanaksız olduğu sonucuna vardı. Bunun üzerine Bakırköy Belediyesi 'de söz konusu bölgedeki projeleirn ruhsatlarını iptal etti.
 
Radikal'den Ömer Erbil'in haberine göre, Mimarlar Odası'nın 564 ada bulunan 160, 174 ve 182 parsellerde, inşaat faaliyetlerinde bulunmak üzere Bakırköy Belediye Başkanlığı’nca verilen yapı ruhsatlarının iptali ile yürütmenin durdurulması istemiyle açtığı dava İstanbul 9. İdare Mahkemesi tarafından reddedilmişti. Mimarlar Odası ise Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurarak bu karara itiraz etmişti. İtirazı Birinci Kurul'la görüşen Bölge İdare Mahkemesi, 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 3. Maddesinde belirtilen herhangi bir sahanın her ölçekteki plan esaslarına, bulunduğu bölgenin şartlarına ve yönetmelik hükümlerine aykırı maksatlar için kullanılamayacağını, yapının imar planı, yönetmelik, ruhsat ve eklerine uygun olarak yapılacağını belirtti. 
 
Ruhsatları iptal ettiğini söyleyen Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu konutla ilgili olarak şunları söyledi:
‘’Bölge İdare Mahkemesi kararı 2 gün önce tebliğ edildi. Hukuka saygılı olmak zorundayız. Hukukun verdiği kararları da uygulamak mecburiyeti var. Hukuk ne emrediyorsa yerine getirdik. Ruhsat iptallerini tebliğ ettik. Belki bu şartlarda yıkmak mümkün değil ama yargı kararı varken iskan veremeyiz. Bosphorus Otel’de bu kapsamda.’’ 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Avrupa Residence & Office Ataköy'de Son Rezidanslar 36 Ay 0 Faizle


Artaş İnşaat, Avrupa Residence & Office Ataköy'ün son rezidans dairelerini hemen tapu teslim ve 36 ay vade farksız taksit avantajları ile satıyor..

 

 
Artaş İnşaat imzalı Avrupa Residence Office Ataköy projesinde hemen teslim dairelerde 36 ay vade farksız taksit avantajı sunulurken projede tapu teslimleri de yapılıyor.  Fiyat listesinin 705 bin liradan başladığı Avrupa Residence Office Ataköy projesinde 36 aya vade farksız taksitlendirme sunulurken, 60 aya 0.35; 120 aya ise 0.58 vade oranlarıyla kredili ödeme seçenekleri sıralanıyor.
 
 
Havalimanına komşu konumu ile dikkat çeken Avrupa Residence Office Ataköy projesinde kullanım alanları 69 ile 103 metrekare arasında değişen 1+1 ve 2+1 seçeneklerine sahip 165 rezidans daire ile 233 ile 321 metrekare arasında değişen alanlı 52 ofis ve 52 metrekare ile 1.058 metrekare arasında değişen alana sahip dükkanlar bulunuyor.
 
 
 
23-07-2014
Bu haber toplam 2637 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?