En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 23.11.2014 07:44
Yeşil İnşaat Şikayet

Yeşil İnşaat Şikayet

Yeşil İnşaat hakkında yazılmış şikayetlerden derlenmiştir.

Fuatozbas :  YEŞİL İNŞAAT Innovia 1 Projesinde Değişiklikler Yapmış
Innovia 1 projesinden yaklaşık 2,5 sene önce bir daire satın aldım. 30.09.2009´da daireler teslim edilmesi gerekirken hala teslim edilmemesi bir yana, proje ilerledikçe bize satış sırasında gösterilen bazı şeylerin projeden çıkartılması da ayrıca canımızı sıktı. Satış esnasında bize gösterilen ve hala Innovia web sitesinde tanıtımları süren, her eve bir Lcd ekran takılarak bu ekrandan “Innovia online” adlı site içi iletişim ve kameraları görüntüleme sisteminin projeden çıkartıldığı belirtildi. Bununla birlikte havuz projesi de değişikliğe uğradı. İnşallah daha fazla değişiklik olmaz. Doğru olan satış esnasında tanıtıldığı gibi ve eksiksiz teslim etmektir. Ayrıca mutfaklarında örnek dairelerdeki gibi yapılmadığını evini gören kişilerden duydum. Bunu da teslimatta göreceğiz.

 

Eloksal : YEŞİL İNŞAAT Innovia´da Sözlerini Yerine Getirmiyor
Bundan 33 ay önce Yeşil İnşaat Innovia projesinden güzel broşürlere aldanarak ev aldım. Evi alırken tatil köyü gibi şekilli güzel bir havuz vardı broşür ve maketlerde ancak dört köşe şekilsiz bir havuz yaptılar. Ayrıca Innovia Online diye bir sistemden bahsettiler, her evin duvarında dokunmatik bir ekran olacaktı, o ekran vasıtası ile komşularla haberleşecek, çocuğunu bahçede görecekti, ancak o ekranlar yerine hazırladıkları web sitesinin adresini verdiler, komşularla buradan haberleşin diyorlar.

Evlerimizi sözleşme ölçülerinden daha küçük yaptılar. Salon 21.7 m2 iken 20.5 m2 oldu, mutfak 8.6 m2 iken 8.28 m2 oldu, yatak odası 12.4 m2 iken 11.38 m2 oldu. Mutfağı daha küçük yaptıkları yetmediği gibi sözleşme planında gösterilenin yarısı kadar mutfak dolabı yapıyorlar. Dolaba düdüklü tencere bile sığmıyor. Ayrıca sözleşme planında ankastre beyaz eşya koymaya uygun mutfak görünmesine rağmen mutfak dolabı maliyetinden kaçmak için ocak fırın ve davlumbaz konacak bölgeyi boş bıraktılar o bölgeye dolap yapmıyorlar. Evleri sözleşmeye göre 30 Eylül 2009 da vermeleri gerekiyordu, hatta erken vereceğiz diyorlardı. Ancak Aralık geldi, hala evler ortada yok. Ne zaman teslim edileceği de belirsiz.

Yusuf_Ulusoy : INNOVIA Yeşil İnşaat Evleri Zamanında Teslim Edilmedi!
Yaklaşık 30 ay önce Innovia 1 den ev aldım. Eylül 2009 da teslim edilmesi gereken evler teslim edilmedi. İnşaatta gecikme de olabileceğine saygı duyduk. Ama geçen 2,5 ay süresince de halen teslimatla ilgili bilgi alamıyoruz. Müşteri hizmetlerinden bilgi alamıyoruz. Eğer alsak ta bilgi doğru çıkmıyor. Karşımızda muhatap yok.?

 

erceste : Evet arkadaşlar Yıl 2010 oldu ve hala İnnovia 1 den evimizi alamadık. Şimdide nisan diyorlar. Dile Kolay Tam 33 AY oldu ve 37.ayda teslim edileceği söyleniyor. Verdikleri tazminattıda şimdilik tapu vb masrafların yerine sayıyorlar. Innovia 2 2010 aralıkta teslim edecekler ya gülüyorum artık. 2012 Ocakta teslim alırsa insanlar öpsünler başlarına koysunlar.

Ya bana en çok dokunan evimizi tam 37 ay sonra alacaz almasınada projedeki eksiklikler daha çok kanıma dokunuyor.

Her Blokta 4 asansor olacak-------2 asansor

Her dairede dokunmatik ekran olacak, Modernonline ile bağlanılacak---Evinde bilgisayarı olan internetten bağlanacak ekran mekran yok

Her Blokta akıllı çöp sistemi olacaktı----Şimdi Kapıcı sağ olacak

%70 YEŞİL alan ve şelaler olacaktı----Sitenin tam ortası beton yığını oldu. yüzde 70 nereye gitti bilinmiyor.

Her Blok arasında oyun parkı---Doğu cephelerde var Batu cepheler arası beton yığını oldu.

Ankastre için mutfak reklamı vardı---Ankastresi olanlar yeni mutfak dolabı alacak deniyor. Çünkü o bölge bom boş.

Biz paramızı 33 ay önce kredi ilede olsa bu firmaya peşin verdik sayılır. Bu nasıl bir iş. Ama bende saçmalık büyük sözü dinlemeyip toki projelerinden birine girmediğim için.

Avrupa Tem----Çoktan bitti millet oturuyor
Ispartakule---Herkes oturmakla kalmadı projelerin ikinci etapları yakında teslim edilecek.
Regnum----Çoktan bitti ve yanındaki solarkent de Yeşile yetişmek üzere

Tüm bu projeler innoviadan sonra başladı. İnnoviadan önce bitti. İşin reklamı önce iyi teslimata gelince yok ondan kısalım yok bundan kısalım yok o yok yok kriz var. Arkadaşlar krizde kimse demir ve çimento fiyatlarının yarıya indiğinden bahsetmiyor vurgunu vuran vuruyor. Bu işin birde diğer tarafı var. Hakkımı kesinlikle helal etmiyorum. Ev alacaklar iyi bir araştırma yapın ve toki yani devlet güvencesi olmayan hiç bir projeden gidip ev almayın!!!

kaynak : www.sikayetvar.com

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tecrübesiz İnşaat Firmaları Satış Sorunu Yaşıyor


Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, inşaat sektöründeki tecrübesiz firmaların hatalı yatırım sebebiyle satış sorunu yaşadıklarını söyledi..

 

İnşaat sektöründeki satış sorununu değerlendiren Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, hatalı fizibilite sebebiyle satış sıkıntısı yaşandığını söyledi.
 
Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre, inşaat sektörüne farklı sanayi kollarından giriş yapan çok fazla şirket olduğunu belirten Okay, tekstil, kuyumculuk ve gıda gibi sektörlerden inşaat sektörüne geçiş yapan çok sayıda firma olduğunu, bu firmaların danışmanlık şirketleri ile çalıştıklarını ancak hatalı yatırım sebebiyle satış sorunu yaşadıklarını söyledi.
 
İnşaat sektöründe sorun teşkil eden bir başka faktörün ise arsa fiyatlarındaki artış olduğunu belirten Okay, konut fiyatlarının da bu sebeple arttığını söyledi. Gayrimenkulün her dönem en doğru yatırım aracı olduğunu belirten Okay, eskiden projelerin yüzde 200-300 prim yapabildiğini ancak artık bu kadar yüksek oranların söz konusu olmadığını, doğru yatırımların ise yüzde 50'ye varan oradnda getiri sağladığını söyledi.
 
Basın Ekspres'te A Sınıfı Ofis Projesi
Yurtdışında taahhüt, yurtiçinde ise yatırım işleri üstlendiklerini ifade eden Okay, İstanbul Basın Ekspres Yolu’nda AntPlato isimli ilk ofis projelerini inşa edeceklerini, söz konusu bölgenin otel yatırımı için artık uygun olmadığını bu sebeple A sınıfı bir ofis projesi geliştirme kararı aldıklarını söyledi. AntPlato projesini 50 milyon dolarlık yatırımla 24 ayda hayata geçireceklerini açıklayan Okay, 25 katlı tek bloktan oluşacak projede büyüklükleri 80 metrekare ile 175 metrekare arasında değişen 180 bağımsız birim bulunacağını ve metrekare fiyatlarının 4.500 dolardan başladığını söyledi.
 
7 Milyon Metrekare İnşaat
Faaliyete başladıkları günden bu yana toplam 7 milyon metrekare inşaat alanı geliştirdiklerini söyleyen Mehmet Okay, Rusya, Ukrayna ve Türkmenistan’da 3.30 milyar dolar değerinde 30 proje yürütmekte odluklarını, Moskova’da 352 metre ile Avrupa’nın en yüksek binası olan OKO projesini ise 2015 yılında tamamlayacaklarını söyledi.
 
Rusya’da, konut, otel, ofis ve okul projelerine de devam ettiğiklerini belirten Okay, Ukrayna’da otel ve ofis, Türkmenistan’da ise atık su arıtma tesisi projeleri olduğunu, Türkiye’de ise İstanbul Ataşehir, Ümraniye ve Riva’da yeni yatırımlar planladıklarını açıkladı.
 
13-12-2009
Bu haber toplam 51648 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?