En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 17.03.2018 14:38
Türk Müteahhitlik Şirketleri Libya'dan Umutlu

Türk Müteahhitlik Şirketleri Libya'dan Umutlu

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Hüseyin Ersin Takla, Birleşmiş Milletler organizasyonu altında müşterek bir hükümet kurulabileceğini belirterek Libya'da umutlu olduklarını söyledi..

 

Libya’da iki farklı hükümetin ortaya çıkması en çok ülkede dev projelere imza atan Türk müteahitlik şirketlerini olumsuz etkiledi. Tobruk Hükümeti'nin Türk şirketlerinden ülkeyi terk etmesini istemesi ile birlikte 1 milyar dolarlık makine parkurlarını ve 4.5 milyar dolarlık alacaklarını bırakarak Libya'dan ayrılan Türk şirketlerin gözü yeniden Libya'ya çevrildi.
 
Dünya'nın haberine göre, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Hüseyin Ersin Takla, Türk şirketlerine beyan edilen deklarasyonun yerinde durduğunu, geçen süre zarfında ise herhangi bir işlem yapılmadığını belirterek, tehdiditin fiile dönüştüğünü görmediklerini öte yandan Libya'ya gidip gelmediklerini hatta THY'nin sefer yapmadığını söyledi.
 
Türkiye ve Libya arasınd pozitif gelişmelerin de yaşandığını  ve iki ülke arasındaki ilişkilerin düzelebileceğini belirten Takla, Libya'da müşterek bir hükümet kurma çalışmalarınının devam ettiğini, Birleşmiş Milletler organizasyonu altında  müşterek bir hükümet kurulması ve çatışmaların sona ermesi durumunda, THY'nin de sefer başlatması halinde oradaki işlerin de başlayabileceğini söyledi.
 
Libya'ya ihracat yasaklanmadığını da vurgulayan Takla, Libya'ya ulaşım ve oradaki ticari faaliyetler oldukça düşük seviyede olduğunu ayrıca Libya'daki IŞİD görüntülerinin abartıldığını, Libyalıların bu tür insanlar olmadığını söyledi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
08-04-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?