En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 24.03.2018 10:06

"Taşeron kardeşler biraz daha sabır göstersin"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerden biraz daha sabır göstermelerini istedi ve taşeron sorunun bu yıl çözüleceğini belirtti..

 

Taşeron, sözleşmeli ya da başka bir isimle çalışan tüm kesimlerin aynı çatı altında değerlendirilmesini istediklerini vurgulayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu kapsamda bütüncül bir yapı oluşturacaklarını, çalıştayların devam ettiğini, taşeron işçilerin biraz daha sabır gösterirlerse sorunun bu yıl çözüleceğini söyledi.
 
Best FM'de "Konuşan Türkiye" programına konuk olan ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Müezzinoğlu, kamuda farklı statülerde çalışanların olduğunu ve bu sorunun çözümü için hazırlık içinde olduklarını söyledi.
 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Karayollarında 3 Bin 500 Taşeron İşçi Kadroya Alınıyor


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, taşeron işçilerin kadroya alınmasına Karayolları'ndan başlandığını belritti..

 

 

 
Karayolları bünyesinde kadroya alınan taşeron işçilerin "örnek" niteliğinde olduğunu belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kamu işçisinin işine az sahip çıktığı mentalitesi ile taşeronluk kavramının ortaya çıktığını, bu görüşün yanlış olduğunu ve bundan en kısa sürede dönülmesi gerektiğini, bunun ilk örneğinin de Karayolları'nda kadroya alınan taşeron işçiler olduğunu söyledi.
 
Karayolları'nda kadroya alınan işçilerinin kamu işçisinin işine az sahip çıktığı  algısını değiştirmesi gerektiğini, kadroya geçen işçinind aha fazla çalışarak işine sahip çıkmasının önemli olduğunu da söyleyen Bakan Arslan, kadroya alnınan taşeron işçileirn 15 Temmuz itibarıyla iş başı yaptıklarını söyledi.
 
 
15-02-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?