En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 18.03.2018 07:35
Taşeron İşçilere Yeni Düzenleme

Taşeron İşçilere Yeni Düzenleme

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, torba yasa ile kimlerin taşeron yani hizmet alımında çalışacağının netleşeceğini söyledi..

 

Torba yasada yer alan taşeron işçilere yönelik yeni düzenleme hakkında açıklamada bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Özellikle taşeron çalışanlarla ilgili bu mevcut torba yasada kimlerin taşeron yani hizmet alımında çalışacağı netleşecek" dedi.
 
Çelik, şöyle devam etti:
 
"Bakanlar Kurulu kararıyla hangi alanlarda hizmet alınabileceği belirtilecek. Asıl yerlerde çalışanlarla ilgili bir düzenleme gelecek. Onlarla ilgili davayı kazananlar, asıl işçi olduğu yargıda tescil edilenlerle ilgili bir düzenlemeyi getireceğiz. Bu, torba yasaya yetişmedi. Ekim 15'ten sonra bu yargıya konu olmuş ve hizmet alımında Bakanlar Kurulu kararıyla çalışmayacak alanlarla ilgili ya kurumlar yeni kadrolarını açacaklar ya da mevcutlarla ilgili düzenleme getireceğiz."

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Asgari Ücretin Düşmesini Önleyecek Olan Yasa Teklifi TBMM'ye Sunuldu


Vergi dilimi artışı sebebiyle asgari ücretli çalışanın 1300 liranın altında maaş almasını önleyecek olan yasa teklifi TBMM'ye sunuldu..

 

Ak Parti, vergi dilimi artışı sebebiyle 1300 liralık asgari ücrette meydana gelecek 70 liralık bir düşüşü engelleyecek nitelikteki yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Bekletilmeden TBMM Plan Bütçe Komisyonu'na sevk edilen teklif sayesinde  vergi kesintisi artışı asgari geçim indirimi ile telafi edilecek. Bu şekilde asgari ücretlinin alacağı maaş 1300 liranın altına düşmemiş olacak.

Söz konusu teklif, Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti Isparta Milletvekili Sadi Bilgiç imzasıyla TBMM'ye sunulurken teklifte asgari ücretlinin  Ekim, Kasım ve Aralık aylarında aylık 69,91 TL'lik bir gelir kaybı yaşamasını önleyecek.
 
 
22-09-2014
Bu haber toplam 2490 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?