En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 25.02.2018 05:28
Taşeron İşçilere Kadro Kararı 6 Ay Gecikecek

Taşeron İşçilere Kadro Kararı 6 Ay Gecikecek

Son sözü Bakanlar Kurulu'nun söyleyeceği açıklanan taşeron işçilere kadro uygulamasında karar 2016 yılı Haziran ayına ertelendi..

 

Dün (23 Aralık 2015 Çarşamba) muhalefet partileri ile temasa geçen Hükkümet, önceki gün TBMM Başkanlığı’na sunduğu torba tasarıdaki bazı düzenlemeleri ‘Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na önergelerle eklemek istediğini bildirdi. Buna göre, hükümet tarafından hazırlanan düzenleme kağsamında Bakanlar Kurulu tarafından taşeron işçilerin kadroya alınması için hangi işin asli, hangisinin yardımcı işler olduğunu belirlenmesi için 31 Aralık 2015 tarihine kadar çıkarılacağı açıklanan karar Haziran 2016’a kadar ertelendi.
 
Binlerce taşeron işçinin merakla beklediği ve Bakanlar Kurulu tarafından belirlenecek olan asli ve yardımcı işler yapan taşeron ayrımına ilişkin kararının 6 ay ertelenmesi hayal kırıklığı yarattı. Hükümetin seçim öncesi vaatleri arasında yer alan taşeron işçilere kadro uygulamasın başlaması için hayati önem taşıyan asli ve yardımcı işler yapan taşeron ayrımının yapılmasına ilişkin düzenleme daha önce de 31 Aralık 2015 sonuna kadar ertelenmişti.Şimdi ise Eylem Planı’nda da ifade edilen taşeronlarla ilgili düzenlemeye ilişkin iş ve işlemlerin uzayacağı öngörüsüyle söz konusu süre 6 ay daha uzatıldı.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İşçi Alan İşverene Günlük 22 TL Ödenecek


İstihdam seferberliği kapsamında yayınlanan KHK ile 2017 yılı sonuna kadar işe alınacak her işçi için işverenlere günlük 22,22 lira ödeme yapılacak..

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından işsizlik oranını düşürmek için başlatılan istihdam seferberliği kapsamında yeni bir kanun hükmünde kararname (KHK) yayınlandı. Söz konusu KHK kapsamında, 2017 yılı sonuna kadar  işe alınacak her kişi için şirketlere İşsizlik Fonu'ndan günlük 22,22 TL kadar ödeme yapılacak.
 
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürülüğe giren 687 sayılı KHK'nın üçüncü maddesine aşağıdaki ifadeler eklendi:
 
24-12-2015
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?