En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 20.03.2018 15:49
Sicil Numarası Olmayan Müteahhide İş Yok

Sicil Numarası Olmayan Müteahhide İş Yok

120 üyesi bulunan Aksaray Müteahhitler Birliği'nde üyelerin tamamı sicil numarasına sahip.
Aksaray Müteahhitler Birliği (AKMÜB) Başkanı Tuğrul Oruç, yeni yapılan düzenleme ile müteahhitlere sicil numaraları verildiğini söyledi. 
 
Oruç, yaptığı açıklamada, Aksaray Müteahhitler Birliği'nin (AKMÜB) 120 üyesi olduğunu ve hepsinin de sicil numaralarının bulunduğunu belirtti. 
 
Sicil numarası olmayan hiçbir müteahhidin ruhsat alamadığını ve sicil numarası olmayanın inşaat yapamayacağını ifade eden Oruç, inşaatlarda çalışan ustalarla ilgili de ustalık belgesi düzenlemesinin çıktığını bildirdi. 
 
Ustalık belgelerinin şuan sadece ekiplerin başındaki ustaya verildiğini ifade eden Oruç, şunları kaydetti: 
 
"Fazla sayıda usta var. Biz bazı çalışmaların formaliteden öteye geçmesi gerektiğini düşünüyoruz. Şehircilik Müdürlüğü bu konuda gereken çalışmalarını yapıyor. Zamanla bunlar oturacak. 2015'e kadar bir geçiş süreci yaşanacak. Gerek müteahhitler ve gerekse de ustalar artık belgelenecek. Bu durum bizi daha iyi ve daha güzele götürecektir. Düzenlemeler ilk etapta zor gelse de sektörü disipline etme açısından çok önemlidir. Kuralsız ve herkesin yapabileceği gibi anlaşılan bir mesleğimiz var. Bakanlığın çalışmasıyla bunun önüne geçilecek" dedi. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Alo Taksi Hattı Numarası '134' Olacak


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), "134" kısa numarasının Alo Taksi Hattı için Türkiye Belediyeler Birliğine tahsis edilmesi yönünde karar verdi..

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nun (BTK) resmi internet sitesinde yayınlanan kararıa göre, "134" kısa numarasının Türkiye Belediyeler Birliğine "Alo Taksi" hizmet adıyla tahsis edilmesi kararlaştırıldı.
 
Buna göre, BTK, Elektronik Haberleşme Kanunu, Numaralandırma Yönetmeliği, Mahalli İdareler Kanunu ile Ulaşımda Enerji Verimliliğinin Artırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in ilgili maddeleri ve diğer mevzuat kapsamında, "134" kısa numarasının "Alo Taksi" hizmet adıyla Türkiye Belediyeler Birliği'ne tahsis edilmesi yönünde karar verdi.
 
Özellikle kısa mesafe için yolcu almayan taksici sorununa çözüm olması beklenen uygulamada 134 nolu hattı arayan yolcuya gideceği mesafe ne olursa olsun bir taksi yönlendirilecek. Yolcu ve taksici arasında yaşanan gereksiz tartışmalara son verecek uygulama taksicilerin de psikolojik açıdan daha rahat olmasını sağlayacak.
 
01-02-2012
Bu haber toplam 6084 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?