En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 18.03.2018 09:50
Ordu'da Hafriyat Taşıyan Araçlar Uydudan Takip Edilecek

Ordu'da Hafriyat Taşıyan Araçlar Uydudan Takip Edilecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, 2015 yılından itibaren hafriyat taşıyan araçlara uydu takip cihazı takma zorunluluğu getirdi..

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, hafriyat taşıyan araçlara 2015 yılından itibaren uydu takip sistemi takma zorunluluğu getirildi. Hafriyat döküm sahaları dışında hafriyat dökmenin önüne geçmek amacıyla başlatılacak uygulamada belediyenin belirlediği yerler dışındaki alanlara döküm yapanlar 42 bin lira ile 126 bin lira arasında ceza ödemek zorunda kalacak. 
 
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, söz konusu uygulamanın çevreyi korumak adına başlatılacağını,  2015 yılından itibaren hafriyat taşıma izin belgesi olmayan, taşıma izin belgesini yenilemeyen ve uydu takip sistemine geçmeyen araçlara da belirli yaptırımlar uygulanacağını belirtti. 
 
Vatandaşları cezaya maruz kalmamaları için uyardıklarını da belirten Yılmaz, araçlara uydu takip cihazlarının ücretsiz olarak takılacağını da söyledi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ordu-Giresun Havalimanı 1 Milyon Yolcu Kapasitesine Ulaştı


22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan, Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı, Ordu-Giresun Havalimanı, 1 milyon yolcu kapasitesine ulaştı..

 

İnşasına Ordu'nun Gülyalı ilçesinde 2011 yılında başlanan ve resmi açılışı 22 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Ordu-Giresun Havalimanı, yöre halkına büyük ulaşım kolaylığı sağlarken turizme de cddi katkıda bulundu.
 
Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı 22 Mayıs 2015 tarihinden bugüne kadar toplam 1 milyon yolcu kapasitesine ulaşırken havalimanından en çok seferin İstanbul, Ankara ve İzmir'e gerçekleştirildiği belirlendi.
 
Suudi Arabistan'dan direkt uçuşların yapıldığı Ordu Giresun Havalimanı, önceden sadece hac ve Umre seyahatları için kullanılırken bugün doğrudan yolcuların yurt dışından bu havalimanına geldiği belirtildi.
 
 
19-12-2014
Bu haber toplam 963 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?