En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 18.03.2018 07:39
On Binlerce Taşeron İşçi Eylem Yapacak

On Binlerce Taşeron İşçi Eylem Yapacak

23 Mart Cumartesi günü on binlerce taşeron inşaat işçisi "Kuralsız Güvencesiz Çalışmaya Hayır, Taşeron İşçiliğine Son" sloganıyla miting yapacak..

 

On binlerce taşeron işçi "Kuralsız Güvencesiz Çalışmaya Hayır, Taşeron İşçiliğine Son" demek için 23 Mart Cumartesi günü Giresun ve Lüleburgaz'da miting yapmaya hazırlanıyor.
 
Taşeron işçiler, 23 Mart Cumartesi günü Giresun ve Lüleburgaz'da dev mitingler yaparak, taşeron işçilerin sorunlarına dikkat çekecek. Taşeron işçilerin, Cumartesi günü Giresun'da gerçekleştirecekleri mitingin yanı sıra Lüleburgaz'da da TÜRK-İŞ içinde muhalif 10 sendikanın oluşturduğu Sendikal Güçbirliği Platformu'nun düzenleyeceği Trakya mitingi ile seslerini duyurmaya çalışacaklar. Yapılacak iki eylemle hükümete seslerini duyurmayı amaçlayan taşeron işçiler, kısa süre içerisinde taşeron sorununa çözüm bulunamaması halinde ise eylemliliklerini tüm turda yayacak.
 
Cumartesi günü yapılacak eyleme diğer sendikalar, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri olmak üzere çok sayıda kuruluş da destek verecek. 
 
Kaynak: ANKA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İşçi Alan İşverene Günlük 22 TL Ödenecek


İstihdam seferberliği kapsamında yayınlanan KHK ile 2017 yılı sonuna kadar işe alınacak her işçi için işverenlere günlük 22,22 lira ödeme yapılacak..

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından işsizlik oranını düşürmek için başlatılan istihdam seferberliği kapsamında yeni bir kanun hükmünde kararname (KHK) yayınlandı. Söz konusu KHK kapsamında, 2017 yılı sonuna kadar  işe alınacak her kişi için şirketlere İşsizlik Fonu'ndan günlük 22,22 TL kadar ödeme yapılacak.
 
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürülüğe giren 687 sayılı KHK'nın üçüncü maddesine aşağıdaki ifadeler eklendi:
 
21-03-2013
Bu haber toplam 3783 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?