En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 18.03.2018 09:49
Marmaris'te Marina İnşaatı Durduruldu

Marmaris'te Marina İnşaatı Durduruldu

Martı Marina'nın denizi doldurma çalışmasının yasal olmadığı iddia edildi

Marmaris’te bir marinanın inşaat hafriyatıyla denizi doldurma çalışmasının yasal olmadığı iddia edildi. Marmaris’in Orhaniye köyünde bulunan Martı Marina’da yapılan 2397 metrekarelik alandaki deniz doldurma çalışmalarını köylüler ve gazetecilerle birlikte inceleyen CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, marinanın genel müdürü Ercan Güneştutar ile görüştü.

Görüşmede, Genel Müdür Güneştutar dolgu işleminin yasal olduğunu belirterek, Topuz’a "ruhsat ve izinlerden" oluşan bir dosya verdi. Dolgu alanına gelen köylülerden bazılarının tepkisi üzerine Güneştutar’ın bölgeden ayrılmasının ardından, yakınlarda bulunan bir restorana giden Milletvekili Topuz, dosyayı inceledikten sonra ilgili kişilerle telefon görüşmesi yaptı.

-MİLLETVEKİLİ KAYMAKAMA İHBARDA BULUNDU-
İlk olarak Marmaris Kaymakamı Serdar Polat’ı arayan Topuz, vatandaşların şikayetlerini anlattı. Kaymakam Polat ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Topuz, görüşmede Kaymakam Polat’ın kendisine doldurma çalışmaları için sabah saatlerinde durdurma talimatı verdiğini söylediğini ifade etti. Topuz, Kaymakamın turizm sezonunda uygulanan inşaat yasağı dolayısıyla çalışmalara müdahalede bulunacağı bilgisini verdiğini söyledi. Yapılan çalışmayla ilgili marina yöneticilerince kendilerine verilen belgelerde dolgu çalışmasıyla ilgili her hangi bir iznin bulunmadığını öne süren Topuz, "Burada yapılan illegal bir işlemdir, kaçak bir inşaattır ve doğayı katlediyorlar" dedi.

Yetkililerle yaptığı telefon görüşmeleri hakkında da bilgi veren Topuz, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Burada devletin temsilcisi olan Kaymakam ve Özel İdare Genel Sekreteri ’Bizim onlara verdiğimiz herhangi bir ruhsat yok, benim bilgim dışında verildiyse...’ diyor. Bir Özel İdare Genel Sekreterinin ruhsattan haberi yoksa, başka diyecek bir şeyimiz yok. Kaymakama soruyoruz, ’inşaatı mühürledik’ diyor, inşaat devam ediyor. Vali Beye soruyorsun, ’Oradaki arkadaşların verdiği bilgiye göre her şey yasalmış’ diyor. Ancak şu an kimsenin elinde ruhsat bulunmuyor."

Kaçak olarak yapıldığını öne sürdüğü deniz dolgusunun bir an önce durdurulması gerektiğini savunan Topuz, durdurulmazsa buradaki vatandaşların tepkisinin başka türlü olacağını söyledi. Topuz, deniz doldurma faaliyeti durdurulmazsa, sorumluları hakkında yasal işlem başlatılması için suç duyurusunda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

-MARİNA GENEL MÜDÜRÜ GÜNEŞTUTAR-
İddiaların doğru olmadığını belirten Martı Marina Genel Müdürü Ercan Güneştutar ise CHP’lileri şov yapmakla suçladı. İlgili tüm kurumlardan izinlerini aldıklarını savunan Güneştutar, "Milletvekili Topuz, kendisine verdiğimiz belgelerde dolgu izni olduğunu yıllarca belediye başkanlığı yapmış bir haritacı olarak çok iyi biliyor. Bildikleri halde bilmezlikten geliyorlar. Hiçbir yasal eksikliğimiz yok, çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.

AA


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Salıpazarı Liman Projesi'nin Detayları Belli Oldu


2018 yılının son çeyreğinde tamamlanarak hizmete açılacak olan Salıpazarı Liman Projesi'nin detayları belli olmaya başladı..

 

 
Dünyanın dev cruise gemilerini İstanbul'a çekecek Salıpazarı Liman Projesi'nin detayları ortaya çıkmaya başladı. Dünyada bir ilke imza atılacak olan projede limana yapılacak körük sistemi ile yolcularıın terminale ulaması sağlanacak. Sistem kapsamında yolcular gemiden inen rıhtım tünelinin içine yerleştirilecek olan mekanik körükler sayesinde pasaport kontrol ve gümrük işlemlerini zemin altında gerçekleştirimek suretiyle terminale ulaşacak.
 
Bu sistem sayesinde Karaköy'den Tophane'ye kadar uzanan 1.2 km'lik sahil şeridi  ie halkın kullanımına bırakılacak. Eski terminalin iki katı büyüklüğünde olacak yeni  terminalin inşaatın 2016 yılında başlanacak ve terminal 2018 yılının son çeyreğinde hizmete açılacak.
 
Öte yandan terminale yapılacak olan üç motorlu taşıt girişi yapılacak olup Batı ve Doğu kapısı ana giriş-çıkış kapısı olarak, kuzey kapısı ise vale olarak kullanılacak.
 
 
28-07-2010
Bu haber toplam 7713 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?