En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 18.03.2018 02:09

"Kentsel dönüşümü yöresel firmalar yapmalı"

BUGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Er, İnşaat Yapı Zirvesi'nde kentsel dönüşümün yöresel firmalar tarafından yapılması gerektiğini ifade etti..

 

Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD), inşaatla ilgilenen üyeleri arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla düzenlediği  'İnşaat Yapı Zirvesi' düzenledi. Gold Otel'de düzenlenen zirvede, BUGİAD üyesi inşaat firmaları bir araya gelerek aralarında işbirliğini artırmanın yolunu aradı. Açılış konuşmalarının ardından, masalarda ikili görüşmelerde bulunan inşaat firması temsilcileri, işbirliğini artırmanın yolunu aradı.
 
"KENTSEL DÖNÜŞÜM EN AZ YÜZ YILLIK OLMALI"
 
Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Er, BUGİAD'ın 14 komitesinden birinin de 'İnşaat Komitesi' olduğunu belirtti. Dernek olarak, bine yakın üyelerinin 5'te biri, yani 200'e yakınının inşaatçı olduğunu belirten Er, bu programı bunun için gerçekleştirdiklerini anlattı.
 
BUGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Er, kentsel dönüşümün, Türkiye'nin geleceğe dönük marka projelerinden biri olduğunu belirterek, "Yaklaşık 50 milyar dolarlık bir ticari hacimden bahsediliyor. Bunu, depreme önceden tedbir almak ve varoşlardan yaşayan vatandaşların hayat standartlarının yukarı taşınması veya şehri daha yaşanabilir hale getirmek için projelerin hayata geçirilmesi şeklinde de değerlendirebilirsiniz. Ama bunlar yapılırken, artık en az yüz yıllık projelerin yapılması gerekiyor. 15-20 yıl sonra tekrar kentsel dönüşümün konuşulmaması gerektiğini düşünüyoruz. Dönüşümün yapıldığı yerlerde cadde ve sokak gibi altyapının da buna uygun yapılması gerekiyor." dedi.
 
"KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YEREL FİRMALAR YAPSIN"
 
Bursa'da ise özellikle Yıldırım bölgesinin öncelikli bir yer olduğunu anlatan Ali Fuat Er, "TOKİ mi yapsın, yerel inşaat firmaları mı yapsın? Bizler yerel inşaat firmalarının yapmasından yanayız. Tabi ki hareket getirecek, katma değer sağlayacak, istihdam sağlayacaktır. Hepsini üst üste koyduğumuz zaman hem yapan müteahhit hem vatandaş hem de Bursa kazanacaktır." şeklinde konuştu.
 
"KENTSEL DÖNÜŞÜM VELİNİMET"
 
Kentsel dönüşüm projesine velinimet olarak baktıklarını anlatan Ekrem Algül, şunları ifade etti: "Yapı sektörü anlamında buna velinimet olarak bakıyoruz. Çünkü birinci derece deprem bölgesi Bursa. Yapıları kontrol ettiğimizde Gölcük'ten, Adapazarı'ndan, Düzce'den çok da iyi olmadığını görüyoruz. Olası deprem senaryosunda yaşayacağımız felaketin boyutları en az o kadar olacaktır, çünkü Bursa, daha büyük şehir onlardan. Bırakın can kaybını bir tarafa, ekonomiyi de çok etkileyecek." şeklinde uyardı.
 
Ayrıca, Bursa'nın tarihi bir şehir olduğuna değinen Başkan Ekrem Algül, kentsel dönüşümle tarihi bölgelerin de bir dönüşüme tabi tutulacağına değindi. Kentsel dönüşüm konusunda bir anlam kargaşası yaşandığına vurgu yapan BUGİAD İnşaat Yapı Komitesi Başkanı Ekrem Algül, özellikle bireysel yapılarda ana faktörün kat malikleri olması gerektiğini sözlerine ekledi. 
 
Kaynak: CİHAN

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

11. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi, 20 Mayıs'ta Başlıyor


20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Hilton Convention Center'da gerçekleştirilecek olan Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi'nin bu yıl 11'incisi düzenlenecek..

 

 
Türkiye'nin satış odaklı alıcı ve satıcılarının yanı sıra Körfez ülkelerinden 500'den fazla alıcının katılım göstereceği 11. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi ile Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt, Katar, İran, Irak, Azerbaycan, Türkmenistan'dan üst düzey katılımcılar Türkiye'ye yatırım yapma avantajlarını öğrenecek.
 
10 yıldır 157 binin üzerinde gayrimenkul sektör yatırımcısı ve profesyonelleri tarafından takip edilen Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi her yıl İstanbul Hilton'da gerçekleştiriliyor.
 
2016 yılında 16 bin 478 sektör temsilcisi, yatırımcı ve profesyonelleri ile buluştuğu Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi, geçen yıl 4 bin metrekarelik alanda 55 Türk, 14 Körfez, 2 İngiliz ve 2 Amerika firmasına ev sahipliği yapmıştı.
16-04-2013
Bu haber toplam 4422 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?