En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 22.02.2018 13:02
Kars'ın Birçok Yerinde İnşaat Çalışmaları Başlatıldı

Kars'ın Birçok Yerinde İnşaat Çalışmaları Başlatıldı

Yenilemeye giren Kars Belediyesi, çalışmaların bitmesiyle Kars'ın havasının değişeceğini söyledi

Paşaçayırı Mahallesi ve Havaalanı yolu üzerinden start alan çalışmalar şehir merkezinin birçok bölgesinde devam ediyor. Belediye su çalışmaları yaparken, KARGAZ doğalgaz çalışmalarını yürütüyor. Telekom telefon hattı çalışmalarını ve TEDAŞ’da elektrik hattı çalışmalarını yapıyor. Birçok bölgede başlatılan çalışmalar şehri inşaat alanına çevirdi.

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, her sabah erken saatlerde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler alıyor. Havaların iyi gitmesiyle birlikte hızlanan çalışmaların birçok bölgede tamamlandığı kaydedildi.
Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Kars’ın havasının değişeceğini söyledi.

Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş; “Çok büyük projeleri hayata geçirdik. Bunlardan en önemlisi içme suyu isale hattı. Karslılar yıllardır paslanmış ve içerisi pislik tutmuş borulardan gelen suyu içmiş. Yapılan çalışmalarda yer altından çıkan eski boru ve vanaları görünce insanının vicdanı sızlıyor. Ben her zaman söylediğim sözün arkasındayım. Kars Belediyesi’nin desinler diye yapılacak işlere ödeyecek parası yok ben yetinin hakkını Karslının hakkını bugün yap yarın boz zihniyeti ile kimseye yedirmem. Biz işlerimizi konularında uzman personellerimizin görüşlerini de alarak sağlam yapacağız. İşte içme suyu isale hattı bunların en iyi örneğidir. Gece Kondu Dönüşüm Projesi, kaldırımların yapılması ve bunların tamamlanmasıyla Kars başka güzel olacaktır” dedi.

TEZEK YIĞINLARI HALK SAĞLIĞINI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, birçok mahallede halk sağlığını da önemli derecede rahatsız eden tezek yığınlarından ilin kurtulması gerektiğini ifade etti.

Başkan Nevzat Bozkuş; “Birçok mahallede hayvancılık yapılıyor. Bu bizleri çok zor durumda bırakıyor. Arsalara, boşluklara dökülen hayvan pislikleri kötü görünüm arz ettiği gibi, halk sağlığını da olumsuz etkiliyor. Bunun biran evvel önüne geçmemiz gerekiyor. Köy kültürü şehircilik anlayışını bitirmek üzere, Organize Besi Bölgesi biran evvel faaliyete geçirilmeli hayvancılık bir arada yapılmalı, öyle gelişi güzel mahalle aralarında değil. İlimize dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlerde bu görüntülerden olumsuz etkileniyor. Mahalle aralarından hayvancılığın kesinlikle çıkarılması gerekiyor. Bunun içinde bu şehirde yaşayan herkesin üzerine önemli görevler düşüyor. Başta mahalle muhtarlarımız kendi sorumluluk alanlarında vatandaşlarla toplantılara yaparak hayvancılığın şehirde de değil, şehir dışında organize besi bölgesinde yapılması gerektiğini mahalle sakinlerine anlatmalı, bilgilendirmelidir. Ancak bu şekilde hayvancılık şehir merkezinden çıkarılır. Yoksa yapılan bütün işlerimiz boşa gider. Asfalt üzerinde kaldırım üzerinde hayvan pislikleri ve tezek yığınları olmaz. Böyle bir şehircilik anlayışı olamaz” diye konuştu.

Kars’ta içme suyu isale hattı çalışmasının yanında yol ve kaldırım çalışmaları da yapılıyor. Belediye son olarak Fayton Pazarı’nda yol çalışmalarını başlattı.

Yapılan çalışmaların yıl sonuna kadar birçoğunun tamamlanması bekleniyor.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
12-08-2010
Bu haber toplam 4566 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?