En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 24.03.2018 10:04
İstihdam Seferberliğine İnşaat Sektöründen Büyük Destek

İstihdam Seferberliğine İnşaat Sektöründen Büyük Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart ayında işsizliği düşürmek için yaptığı istihdam seferberliği çağrısına en büyük destek inşaat sektöründen geldi..

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart ayında işsizliği düşürmek için istihdam seferberliği çağrısına dün iş dünyasından peş peşe destek gelirken en büyük desteği 20 bin yeni işe alım ve yüzde 10 istihdam artışı ile inşaat sektörü verdi.
 
Habertürk gazetesinden Deniz Çiçek'in haberine göre, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, 2017 yılı için belirlenen 1.5 milyonluk konut satış hedefinin yüzde 10-15 kadar bir artış anlamına geldiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sanayi kollarından yüzde 5 gibi bir beklentisi olduğunu, inşaat sektöründe ise istihdamın 200 bin kişiyle direkt yüzde 10 artırılacağını, sektör olarak taleplerinin de yerine getirilmesi halinde 300 bin istihdam artışının gerçekleşebileceğini söyledi.
 
Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, birlk üyelerinin bu süreçte “taahhüt projeleri”, “kamu-özel yap-işlet-devret” ve “gayrimenkul yatırımları” olmak üzere 3 ana kolda daha fazla üretim ve istihdam yaratmak amacıyla azami gayret gösterdiğini söyledi.
 
KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, ise inşaat sektörünün yeni büyüme hamlesii ile istihdamın 2017 yılında en az yüzde 10 artacağınıo söyledi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Kesintisi, 24 Mart 2017


AYEDŞ duyurusuna göre, 24 mart Cuma günü Pendik ve Çekmeköy ilçelerinde bazı mahallelerde 10 saate varan elektrik kesintisi yapılacak..

 

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) duyurusuna göre, 24 Mart Cuma günü İstanbul'un Anadolu Yakası'nda gerçekleştirilecek olan bakım ve onarım faaliyetleri kapsamında Çekmeköy ve Pendik ilçelerinde bazı mahallelerde elektrik kesintisi yapılacak.

 

AYEDAŞ'ın elektrik kesintisi programı ise şöyle:

 

Çekmeköy
10:00 - 15:00 saatleri arasında Ömerli, Hüseyinli ve Sırapınar Mahalleleri
 
 
Pendik
08:00 - 18:00 saatleri arasında Sülüntepe, Dumlupınar, Şeyhli, Kurna, Postane ve Ramazanoğlu Mahalleleri
09-02-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?