En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 01.02.2015 07:38
Irak, Bağdat Havaalanı İşçileri İçin İş Köyü Kuracak

Irak, Bağdat Havaalanı İşçileri İçin İş Köyü Kuracak

Irak, güvenlik gerekçesiyle yatırım yapamayan iş dünyasına yönelik, havalanlarına yakın, hem iş hem de yaşam alanları olan ticari köyler geliştirecek

Irak Yatırım Komisyonu Başkanı Shaker Al-Zamili, petrol şirketleri ile zengin petrol yataklarını geliştirmesi amacıyla 11 anlaşma yapan Irak’ın, Bağdat havaalanına 30 kilometre uzaklıkta şirket çalışanlarının aynı yerde çalışıp yaşayacakları bir ‘iş köyü’ kuracağını söyledi. İş köyü olarak adlandırılan küçük şehirde şirket çalışanlarının ofis ve üretim tesisi gibi her türlü binasının yanısıra çalışanlara yaşanacak yerler ve sosyal aktiviteler için gerekli etkinlik binaları da yapılacak.

250 milyon dolar yatırım

3 ile 5 yıl içinde tamamlanması beklenen bölgenin inşası için 250 milyon dolar yatırım yapılacak. Küçük şehirde yatırımcılara yardımcı olması için gerekli devlet ofisleri de yer alacak. Zamili, “Bir yatırımcı Irak’a geldiğinde ne olacağını nereye gideceğini düşünmek zorunda kalmayacak hepsi bir bölgede yer alacak” diye konuştu.

Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Irak-Türkiye Arasında Yeni Gaz Hattı Kurulacak


Irak'ın başkenti Bağdat'a giden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, iki ülke arasında yeni bir boru hattı kurulması için fikir birliğine varıldığını belirtti..

 

Türkiye, petrolün ardından Irak'ın sahip odluğu doğalgazı dünyaya nakletmeye hazırlanıyor.  Yeni gaz hattı için Türkiye ve Irak fikir birliğine varırken ayrıca Türkiye Irak'ta sanayi bölgesi de kuracak.
 
Irak'ın başkenti Bağdat'a giden ve burada düzenlenen 17. Dönem Karma Ekonomik Komisyonu Toplantısı'na katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, iki ülke arasında  yol haritasını oluşturacak 5 anlaşmalı mutabakat zaptını imzaladı.
 
Bağdat yönetimiyle, yeni bir doğalgaz boru hattı kurulması konusunda de ortak karar alınan görüşmede proje kapsamında teknik çalışmaların en kısa süre içinde başlayacağı bildirildi.  Ayrıca Irak, 400 kilovatlık Cizre-Musul Elektrik İletim Hattı'nın operasyonel hale gelmesi için de eksik yatırımlarını en kısa sürede tamamlayacak.
 
Öte yandan Türkiye, Irak'ta bir Türk Sanayi Bölgesi kurmak üzere harekete geçti.
 
 
 
 
29-07-2010
Bu haber toplam 9900 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?