En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 23.11.2014 05:24
Irak, Bağdat Havaalanı İşçileri İçin İş Köyü Kuracak

Irak, Bağdat Havaalanı İşçileri İçin İş Köyü Kuracak

Irak, güvenlik gerekçesiyle yatırım yapamayan iş dünyasına yönelik, havalanlarına yakın, hem iş hem de yaşam alanları olan ticari köyler geliştirecek

Irak Yatırım Komisyonu Başkanı Shaker Al-Zamili, petrol şirketleri ile zengin petrol yataklarını geliştirmesi amacıyla 11 anlaşma yapan Irak’ın, Bağdat havaalanına 30 kilometre uzaklıkta şirket çalışanlarının aynı yerde çalışıp yaşayacakları bir ‘iş köyü’ kuracağını söyledi. İş köyü olarak adlandırılan küçük şehirde şirket çalışanlarının ofis ve üretim tesisi gibi her türlü binasının yanısıra çalışanlara yaşanacak yerler ve sosyal aktiviteler için gerekli etkinlik binaları da yapılacak.

250 milyon dolar yatırım

3 ile 5 yıl içinde tamamlanması beklenen bölgenin inşası için 250 milyon dolar yatırım yapılacak. Küçük şehirde yatırımcılara yardımcı olması için gerekli devlet ofisleri de yer alacak. Zamili, “Bir yatırımcı Irak’a geldiğinde ne olacağını nereye gideceğini düşünmek zorunda kalmayacak hepsi bir bölgede yer alacak” diye konuştu.

Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Enka İnşaat, Irak'ta 2 Adet Doğalgaz Çevrim Santrali İnşa Edecek


Enka İnşaat, Irak Merkezi Hükümeti ile biri Süleymaniye'de diğeri Bağdat'ta olmak üzere 2 doğalgaz çevrim santrali yapımı konusunda anlaşma imzaladı..

 

Enka İnşaat, Irak Merkezi Hükümeti ile biri Süleymaniye'de diğeri Bağdat'ta olmak üzere toplam 3,000 MW kurulu güce sahip olacak iki doğalgaz çevrim santrali yapımına ilişkin anlaşma imzaladı.
 
Konuya ilişkin bilgi veren bir kaynak projenin toplam yatırım tutarının 4.5 milyar dolar civarında olacağını belirterek, "Bağdat'ta Irak Merkezi Hükümeti ile bir anlaşma yapıldı. Bu anlaşma doğalgaz santrallerinin yapımı ile ilgili. Teknik ekipmanları başkası tedarik ediyor" dedi.
 
Diğer bir şirket kaynağı ise "Santralin işletmesini ve gaz tedarikini Mass Group yapacak, biz diğer inşaat işlerini yapacağız. İşletmesini yapmayacağız. Her biri yaklaşık 1,500 MW olacak santralin birisi Süleymaniye'de, diğeri isi Bağdat'ta olacak" dedi.
 
 
29-07-2010
Bu haber toplam 8547 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?