En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 19.12.2014 12:58
Irak, Bağdat Havaalanı İşçileri İçin İş Köyü Kuracak

Irak, Bağdat Havaalanı İşçileri İçin İş Köyü Kuracak

Irak, güvenlik gerekçesiyle yatırım yapamayan iş dünyasına yönelik, havalanlarına yakın, hem iş hem de yaşam alanları olan ticari köyler geliştirecek

Irak Yatırım Komisyonu Başkanı Shaker Al-Zamili, petrol şirketleri ile zengin petrol yataklarını geliştirmesi amacıyla 11 anlaşma yapan Irak’ın, Bağdat havaalanına 30 kilometre uzaklıkta şirket çalışanlarının aynı yerde çalışıp yaşayacakları bir ‘iş köyü’ kuracağını söyledi. İş köyü olarak adlandırılan küçük şehirde şirket çalışanlarının ofis ve üretim tesisi gibi her türlü binasının yanısıra çalışanlara yaşanacak yerler ve sosyal aktiviteler için gerekli etkinlik binaları da yapılacak.

250 milyon dolar yatırım

3 ile 5 yıl içinde tamamlanması beklenen bölgenin inşası için 250 milyon dolar yatırım yapılacak. Küçük şehirde yatırımcılara yardımcı olması için gerekli devlet ofisleri de yer alacak. Zamili, “Bir yatırımcı Irak’a geldiğinde ne olacağını nereye gideceğini düşünmek zorunda kalmayacak hepsi bir bölgede yer alacak” diye konuştu.

Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kuzey Irak'tan Ceyhan'a Gelen Petrol Miktarı Günlük 240 Bin Varile Ulaştı


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kuzey Irak’tan Ceyhan’a gelen petrolün günlük 240 bin varil seviyesine ulaştığını açıkladı..

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kuzey Irak’tan Ceyhan’a petrol akışının geçtiğimiz haftalarda günlük 180 bin varil seviyesinde olduğunu, bu hafta başından itibaren ise günlük 240 bin varile ulaştığını açıkladı.
 
Bugüne kadar yaklaşık 17.3 milyon varillik bir yükleme yapıldığını da ekleyen Yıldız, “Bunun takribi 1.4-1.5 milyar dolarlık geliri var ve Halkbank’a geliyor” diye konuştu.
 
Rusya’dan alınan doğalgazın fiyatında indirim olup olmayacağı sorusunu da yanıtlayan Yıldız, indirimin, 1 Ocak’tan itibaren Türkiye’nin hakkı olduğunu belirterek, “Geçen hafta Rusya’ya indirim talebimizi ilettik” dedi. 
 
 
29-07-2010
Bu haber toplam 9000 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?