En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 24.04.2018 00:16
Irak, Bağdat Havaalanı İşçileri İçin İş Köyü Kuracak

Irak, Bağdat Havaalanı İşçileri İçin İş Köyü Kuracak

Irak, güvenlik gerekçesiyle yatırım yapamayan iş dünyasına yönelik, havalanlarına yakın, hem iş hem de yaşam alanları olan ticari köyler geliştirecek

Irak Yatırım Komisyonu Başkanı Shaker Al-Zamili, petrol şirketleri ile zengin petrol yataklarını geliştirmesi amacıyla 11 anlaşma yapan Irak’ın, Bağdat havaalanına 30 kilometre uzaklıkta şirket çalışanlarının aynı yerde çalışıp yaşayacakları bir ‘iş köyü’ kuracağını söyledi. İş köyü olarak adlandırılan küçük şehirde şirket çalışanlarının ofis ve üretim tesisi gibi her türlü binasının yanısıra çalışanlara yaşanacak yerler ve sosyal aktiviteler için gerekli etkinlik binaları da yapılacak.

250 milyon dolar yatırım

3 ile 5 yıl içinde tamamlanması beklenen bölgenin inşası için 250 milyon dolar yatırım yapılacak. Küçük şehirde yatırımcılara yardımcı olması için gerekli devlet ofisleri de yer alacak. Zamili, “Bir yatırımcı Irak’a geldiğinde ne olacağını nereye gideceğini düşünmek zorunda kalmayacak hepsi bir bölgede yer alacak” diye konuştu.

Hürriyet


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

En Çok Irak Vatandaşlarına Konut Satıldı


Ağustos ayında yabancı yatırımcılara toplam 1.512 konut satılırken Türkiye'den en fazla konut alanlar ise Irak vatandaşları oldu..

 

Dün açıklanan TÜİK istatistiklerine göre, Türkiye genelinde yabancı ülke vatandaşlarına satılan konut miktarı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 26 oranında azalarak 1.512 adet oldu.
 
Yabancıya satışlarda ilk sırada 390 adet konut satışı ile İstanbul yer alırken  ardından 370 konut satışı ile Antalya, 111 konut satışı ile Trabzon, 86 konut satışı ile Yalova ve 77 konut satışı ile Aydın geldi.
 
Ülke uyruklarına bakıldığında ise söz konusu dönemde Türkiye'den en fazla konut alan yabancı ülke vatandaşları ise Irak vatandaşları olarak belirlendi.  Irak vatandaşları Ağustos ayında 267 konut satın alırken Suudi Arabistan pasaportlular 173 konut, Kuveyt pasaportlular 155 konut, Rusya Federasyonu pasaportlular 117 konut ve Afganistan pasaportlular 75 konut satın aldı.
29-07-2010
Bu haber toplam 9963 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?