En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 24.03.2018 08:09
İnşaat Sektörünün Milli Gelir İçindeki Payı Yükseldi

İnşaat Sektörünün Milli Gelir İçindeki Payı Yükseldi

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan 016 yılının Aralık ayına ilişkin İnşaat Sektörü Aylık Raporu'na göre, inşaat sektörünün milli gelir içindeki payı yeni hesaplama yöntemi ile yüzde 8'İ geçti..

 

 

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından hazırlanan 2016 yılının Aralık ayına ilişkin İnşaat Sektörü Aylık Raporu'na göre, inşaat sektörünün milli gelir içindeki payı yüzde 4,4'ten yüzde 8,2'ye kadar yükseldi.

Yeni hesaplama ile inşaat sektöründe daha önce kayıt dışında kalan faaliyetlerinde  milli gelir hesaplarına katılması ile inşaat sektörünün milli gelir içindeki payı da yükseldi. Geçtiğimiz yıl cari fiyatlarla inşaat sektörünün milli gelir içindeki payı yüzde 4,4 olarak belrilenirken revizyon sonrası bu oran yüzde 8,2'ye çıktı.
 
Toplam inşaat harcamaları  ise 2015 yılında eski hesaplama yöntemi ile 175,1 milyar lira olarak belirlenirken, revizyon sonrası inşaat harcamaları büyüklüğü 379,9 milyar liraya ulaştı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Demir İnşaat Yabancıya Konut Satışını Artırmak İçin Yurtdışında Ofis Açacak


Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, yabancıya konut satışını artırmak için Berlin, Abu Dabi, Güney Kore ve Kiev’de ofis açacaklarını söyledi..

 

Türkiye’den ev alan yabancılara vatandaşlık verilmesi ve yabancılara konut satışına KDV muafiyeti getirilmesi üzerine harekete geçen Demir İnşaat yabancılara Türkiye’den ev satmak için yurtdışında ofis açmaya hazırlanıyor. İlk olarak Berlin, Abu Dabi, Güney Kore ve Kiev’de ofis açacak olan Demir İnşaat, yurt dışında gayrimenkul yatırımları da yapıyor. Yurt dışında açacağı satış ofisleri ile Türkiye’deki projelerini tanıtmayı hedefleyen Demir İnşaat, yabancıya satış oranını da yüzde 45’e çıkarmayı hedefliyor.
 
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yabancıların ‘bekle-gör’ durumuna geçtiğini ve Türkiye’ye gelmeye çekindiğini ancak Türkiye'ye olan ilginin yeniden canlanmaya başladığını belirten Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, geçtiğimiz yıllarda özellikle Körfez ülkelerinden yoğun talep olduğunu ancak acentaların yüzde 20'yi bulan oranda prim adığını, kimi şirketlerin de yerli ve yabancılara iki ayrı fiyat listesi uyguladığını ve müşterilerin kaçtığını söyledi. Şimdi kaçan mülterileri yenidne kazanmaya çalıştıklarını belirten Demir, son aylarda İngiltere ve Almanya’da yaşayan Afganların, Güney Kore vatandaşlarının, Abu Dabililerin, Yemenlilerin ve Uygur Türklerinin Türkiye’de konut almaya sıcak baktığını, İstanbul'daki projelerden de bu uyruktaki yatırımcılara konut sattıklarını söyledi.
28-12-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?