En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 24.03.2018 10:06
İnşaat Sektörü Güven Endeksi Şubat'ta Geriledi

İnşaat Sektörü Güven Endeksi Şubat'ta Geriledi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Şubat ayında , İnşaat Sektörü Güven Endeksi 76,4 değerine geriledi..

 

 
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan, 2017 yılının şubat ayına ilişkin ekonomik güven endekslerine göre, Şubat aynda Ekonomik Güven Endeksi bir önceki aya göre yüzde 6,8 artarak, 85,7 değerinden 91,5 değerine yükseldi. Söz konsuu yükselişin hizmet sektörü, reel kesim (imalat sanayi), inşaat sektörü ve perakende ticaret sektörü güven endekslerinin yükselmesinden kaynaklandığı belirtildi.
 
Şubat ayında Hizmet Sektörü Güven Endeksi 92,9 değerine, Reel Kesim (imalat sanayi) Güven Endeksi 106,5 değerine, İnşaat Sektörü Güven Endeksi 76,4 değerine ve Perakende Ticaret Sektörü Güven Endeksi 97,9 değerine yükselirken aynı dönemdeTüketici Güven Endeksi ise 65,7 değerine geriledi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
28-02-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?