En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 24.03.2018 08:12
İnşaat Sektörü 2017'de Yüzde 5 Büyüyecek

İnşaat Sektörü 2017'de Yüzde 5 Büyüyecek

İnşaat sektörüne ilişkin 2017 yılı öngörülerinin paylaşıldığı Türk Yapı Sektörü Raporu'na göre inşaat sektörü bu yıl yüzde 5 büyüyecek..

 

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından açıklanan Türk Yapı Sektörü Raporu 2016’ya göre, yaklaşık 2 milyon kişinin istihdam edildiği inşaat sektöründe 2017 yılında devam eden projeler ile birlikte yüzde 5 büyüme kaydedileceği öngörülüyor. Ayrıca bu yıl  inşaat malzemeleri ihracatının da 16-16,5 milyar dolar arasında gerçekleşmesi bekleniyor.
 
Rapora göre 2017 yılında, 2016 yılına göre çok daha iyi bir yıl geçirecek olan inşaat sektörü, belirsizliğin hakim olduğu 2017 yılında toparlanacak. Ekonomist-Yazar Mahfi Eğilmez'in değerlendirmesine göre, buyıl kamu kesiminde yatırımların artabileceği, inşaat yapı malzemeleri pazarında canlanma olabileceği dolayısıyla inşaat sektörünün 2016 yılına göre çok daha iyi bir yıl geçireceği öngörülüyor.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Türk Kızılay'ı Prefabrik Ev Üretecek


Cazibe Merkezleri Programı kapsamında sağlanan teşviklerden faydalanmak isteyen bu nedenle de gelir getirici faaliyetlere yönelen Türk Kızılayı, prefabrik ev için fabrika kurmaya hazırlanıyor.

 

Bağışlarla dünyanın dört bir yanına yardım götüren Türk Kızılayı, gelir getirici faaliyetlere de yönelmeye karar verdi. Cazibe Merkezleri Programı kapsamında sağlanan teşviklerden faydalanmak isteyen Türk Kızılayı, prefabrik ev için fabrika kurmaya hazırlanıyor.
 
Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, afetlerde acil ihtiyaç duyulan süt tozu, terapötik gıda, tıbbi mama üretme gibi projeleri olduğunu açıkladı. Söz konusu projeler kapsmaında istihdam da oluşturacaklarını söyleyen Kınık, doğal afetlerde ortaya çıkan barınma, beslenme ve giyinme gibi ihtiyaçları karşılamayı amaçladıklarını belirtti.
 
Özellikle doğu illerinde bir seri yatırım yapmayı düşündüklerini açıklayan Kınık, bunlardan bir tanesinin barınma sistemleriyle alakalı olacağınıi bu kapsamda prefabrik, afet tipi barınma sistemleri üretecek bir fabrika hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti ve projeye ilişkin temasların devam ettiğini söyledi.
 
13-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?