En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 20.03.2018 15:59
İnşaat Malzemeleri Sanayi Endeksi 0,5 Puan Geriledi

İnşaat Malzemeleri Sanayi Endeksi 0,5 Puan Geriledi

Türkiye İMSAD verilerine göre, İnşaat Malzemeleri Bileşik Endeksi Haziran ayında 0,5 puan azalırken, Güven Endeksi ise 1,4 puan daha geriledi..

 

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, haziran ayında İnşaat Malzemeleri Bileşik Endeksi 0,5 puan gerileme ile103,9 puan olarak gerçekleşti. Haziran ayında Faaliyet Endeksi artışı yavaşlarken bir öceki yıla göre 9,7 puan üstte gerçekleşti.
 
Mayıs ayında gerileyen Güven Endeksi ise Haziran ayında da 1,4 puan daha gerileyerekl bir önceki yılınaynı dönemine göre seviyenin 12,8 puan altına düştü. Beklenti Endeksi'nde de 0,8 puan düşüş kaydedilen Haziran ayında İnşaat malzemeleri sanayisine ilişkin beklentiler1,3 puan geriledi.
 
Endekslere ilişkin açıklamada, Nisan ve Mayıs aylarında faaliyetlerde yaşanan hızlı toparlanma sonrasında seçim sonuçları sebebiyle ortaya çıkan belirsizlik ortamının beklentilerin zayıflattığı ve güveni azalttığı belirtilerek tüm bu geişmelerin de toparlanma hızının yavaşlamasına neden olduğu vurgulandı.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
14-07-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?