En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 24.03.2018 08:10
İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Ocak'ta Geriledi

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Ocak'ta Geriledi

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), Ocak ayına ilişkin İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi'ni açıkladı..

 

 
Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Ocak ayında beklendiği gibi 1,75 puan azalarak 88,96 puna ile başlangıç yaptı.
 
Aylık olarak 1,75 puan gerileyen Bileşik Endeks'teki düşüşün faaliyet, güven ve beklenti endekslerindeki düşüşten kaynaklandığı  belirtilirken İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi'nin bir önceki yılına ynı dönemine göre de 6,74 puan gerilediği belirlendi.
 
Söz konusu dönemde faaliyet endeksi bir önceki aya göre 4,2 puan, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise 5,2 puan geriledi. Aynı dönemde beklenti endeksinde aylık bazda 0,4 puan gerileme kaydedilirken güven endeksinde ise yüzde 0,9 gerileme meydana geldi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
17-02-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?