En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 20.03.2018 05:53
İnegöl'de Devlet Hastanesi İnşaatı Durduruldu

İnegöl'de Devlet Hastanesi İnşaatı Durduruldu

İnegöl'de inşasına Ocak ayında başlanan 300 yataklı Devlet hastanesi, ihaleyi kazanan şirketin iflas etmesi üzerine yarıda kaldı..

 

İnegöl'de yapımına başlanan Devlet Hastanesi inşaatının yarıda kalması üzerine, yaklaşık 3 aydan beri maaşlarını alamayan işçiler eylem yaptı.
 
Ocak ayında temeli atılan ve 45 dönümlük arazi üzerinde inşasına başlanan 300 yataklı devlet hastanesi inşaatı, ihaleyi kazanan şirketin iflas etmesinin ardından durduruldu. İnşaat alanına gelen avukat tarafından icra işlemlerine başlanırken, yaklaşık 170 işçi ise mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla eylemi yaptı.
 
İnşaat alanında toplanan ve eylem yapan işçilerden Muhammet Çolak, yaklaşık 3 aydan beri maaş alamadıklarını öne sürdü.
 
Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden geldiklerini kaydeden Çolak, "Bugün firmanın iflas ettiğini öğrendik. Sularımız kesildi, yemek servisi de yapılmadı. Yetkililere sesleniyoruz. Bu durumu çözüme kavuştursunlar. Ailemize para gönderemiyoruz. Sıkıntı yaşıyoruz. Bize yardım edin" dedi.
 
Olay yerine gelen emniyet güçleri bölgede önlem aldı.
 
Yaşamlarını inşaat alanında sürdüren işçiler, yarın öğle saatlerine kadar eylemlerine devam edeceklerini ve olayın çözüme kavuşturulmasını bekleyeceklerini belirtti.
 
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
09-05-2012
Bu haber toplam 9777 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?