En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 18.03.2018 23:31
Giresun HES İnşaatında Kaza!

Giresun HES İnşaatında Kaza!

Giresun’un Doğankent ilçesindeki HES inşaatında meydana gelen kazada 2′si ağır olmak üzere 5 kişi yaralandı.

Alınan bilgilere göre öğle saatlerinde Doğankent Sadaklı Mahallesi’ndeki HES inşaatında meydana gelen kazada inşaat kalıbı işçilerin üzerine çöktü.

Doğuş Grubu’na ait Arslancık HES Yapı İnşaat Şantiyesi’ndeki kazada Turgay Kurt (30), Mustafa Kurt (37), Abdullah Koç (44), Mehmet Sağlam (45) ve İrfan Apaydın yere düşerek yaralandı.

Yaralı işçiler Tirebolu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralılardan durumları ağır olan Abdullah Koç ve Turgay Kurt, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne gönderildi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
03-01-2011
Bu haber toplam 9813 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?