En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 22.03.2018 11:41
Bilecik'te İnşaat Sektörü Hareketlendi

Bilecik'te İnşaat Sektörü Hareketlendi

Bilecik'te 2007 yılında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nin kurulmasının ardından inşaat sektöründe hareketlilik oluşmasını sağladı..
 
 
Bilecik'te 2007 yılında faaliyete geçen şehir üniversitesi kentte ardı ardına yeni gayrimenkul projelerinin inşa edilmesini sağladı.  Özellikle şehir merkezinde üniversite öğrencileri için apart yapımları ve pansiyonlar binaları dikkat çekiyor. Şehir merkezinde yeni bina almak isteyenler bina bulmakta zorluk çekiyor. Eski binaların yıkılmasıyla yeni binalar 1+1 ve 2+1 şeklinde yapılarak kız ya da erkek apart olarak kullanılıyor. Üniversite, Bilecik ekonomisine çok büyük katkı yaparken şehir gelişimine, kültürüne, tanıtımına büyük etki oluşturuyor. Dükkan kiralarında artış yaşanırken esnaflarda yeni işyeri açmakta bina bulmakta sıkıntı çekiyor. Belediye tarafından yapı ruhsatı verilen yapılarda artış kaydedildiği belirtildi.
 
İnşaat yapımında deneyimli müteahhit Yılmaz Dirik, sektörün Bilecik'te çok hızlı geliştiğini söyledi. Dirik "Şimdi yapılan binalar daha modern. Eski sobalı evlere pek rağbet yok. Yeni ev almak isteyenler için banka kredileri daha cazip. Kooperatif binalara rağbet yok. Yatırım yapmak isteyenler için gayrimenkul en iyi yatırım aracı" dedi.
 
Emlak ofisi sahibi Göksel Balcı ise, "Bilecik'te arsalar çok değerlendi. Üniversitenin gelmesiyle arsa sahipleri müteahhitlere kat karşılığı anlaşıp yeni ev sahibi oluyor. Eski binalar yıkılıp artık mantolamalı binalar yükseliyor. Bir çok müteahhit Bilecik'e gelip yatırım yapıyor. Şu an yeni Bahçelievler Mahallesine 500 dairelik konutların inşaatına başlandı. Bilecik'te konut satışları altın çağında. Her geçen gün Bilecik'te yeni inşaatlar şehrin çehresini değiştiriyor" şeklinde konuştu.
 
Kaynak: İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
23-09-2013
Bu haber toplam 4221 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?