En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 21.03.2018 03:12
Bilecik'te İnşaat Sektörü Canlandı

Bilecik'te İnşaat Sektörü Canlandı

Bilecik'te öğrenci sayısının yükselmesi inşaat sektörüne yaradı
Bilecik'e üniversitenin gelmesiyle inşaat sektörü altın çağını yaşıyor.
 
Ünüversitede her geçen gün yeni bölümlerin faaliyete geçmesi ve öğrencilerin çoğalmasıyla özel yurt ve apart yapımları hız kazandı. Özellikle dışarıdan çok sayıda müteahhit ve inşaat işçisi gelerek, yap-sat sistemiyle inşaat sektörünün canlandırdı. İnşaat sektörü Bilecik'in ekonomisine büyük katkı sağlıyor.
 
Ev sahibi olmak isteyenlerin kooperatif sistemine rağbet etmedikleri görülüyor. Şehir merkezinde evi olanların evlerini öğrencilere kiraladıkları ve evlerini aparta çevirdikleri öğrenildi. Bilhassa şehir merkezinde ailelerin kiralık ev bulması zor. Böyle olunca kiralar artıyor.
 
İnşaat sektörünün canlanmasıyla inşaat malzemesi satan dükkanlar mal yetiştirmekte zorlanıyor. Sektörünü canlanmasıyla belediye tarafından 800'e yakın yeni iskan ruhsatı verildiği, ileriki dönemlerde bu sayının daha da artacağı bildirildi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
15-10-2011
Bu haber toplam 7839 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?