En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 18.03.2018 07:51
Antalya'da İnşaat Yasağı 1 Haziran'da Başlıyor

Antalya'da İnşaat Yasağı 1 Haziran'da Başlıyor

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya'nın turistik yerleşim alanlarında 1 Haziran'dan itibaren inşaat yasağının başlayacağını açıkladı..

 

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, turizm hareketliliğinin yoğun olarak yaşandığı kentin turistik yerleşim alanlarında, inşaat yasağının 1 Haziran'da başlayacağını söyledi. 
 
Vali Ahmet Altıparmak, turizm hareketliliğinin yoğun olarak yaşandığı Antalya'nın turistik yerleşim alanlarında, Kültür ve Turizm Bakanlığı talimatıyla bu yıl inşaat yasağının 1 Haziran'da başlayıp 15 Ekim 2012 tarihinde sona ereceğini bildirdi. Vali Altıparmak, "Her yıl 15 Mayıs'ta başlayan turistik yöreler ve yerleşim alanlarında sürdürülen inşaat faaliyetlerinin gürültü, çirkin görünüm ve çevreyi kirletme gibi kötü etkisi olan ağır nakliyat, hafriyat ve harçlı inşaat faaliyetleri için inşaat yasağının uyulmasına bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1 Haziran'da başlatılıyor. Bunun sebebi kış sezonun uzun sürmesi inşaat sezonun dolayısıyla kısalması. Bundan dolayı 1 Haziran'da inşaat yasağı başlayacak, Belediyelerimiz, Kaymakamlarımız, bu süreci çok sıkı olarak takip etmeleri. İnşaatların ve kötü görüntünün oluşmasından turizmcilerimizin turistlerin rahatsız olduğu noktasında şikayetleri bulunuyor. Fakat turizm bölgelerinde uzak olan, konut alanlarında uzak olan bölgelerde özel izinle bu inşaatlar devam edecek" dedi.
 
YASAĞA UYMAYANLARA CEZA
 
Yasağa uymayanlar hakkında verilecek cezalar ise şöyle:
 
"Söz konusu inşaat yasağı uygulanan tarihler arasında aksi tespit edilen durumlarda ise inşaat sahipleri hakkında 5442 sayılı İl İdare Kanunu'nun 66.maddesi, Türk Ceza Kanunu'nun 184'ncü maddesi ve 3194 sayılı imar kanunu ile 2872 sayılı çevre kanunu ve 5491 sayılı çevre kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun hükümlerine göre yasal işlem yapılacağı, ayrıca bu konuda görevini ihlal eden belediye yetkilileri ve köy muhtarları ile kamu görevlileri hakkında her türlü yasal işlem yapılacaktır."
 
Kaynak: İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

THY'den ABD Uçuşlarına İlişkin Elektronik Eşya Yasağı Açıklaması


ABD Başkanı Trump'ın yeni uygulaması olarak, aralarında İstanbul'un da bulunduğu 10 uluslararası havalimanından Amerika'ya yapılan uçuşlarda uçaklara elektronik eşya alınmaması üzerine THY yazılı bir açıklama yaptı..

 

 
ABD Başkanı Donald Trump, iki kez yargıdan dönen seyahat yasağı sonrasında bu kez de bu kez uçuşlarda elektronik cihaz yasağı uygulamasını hayata geçireceğini duyurdu.Üstelik söz konusu yasağın uygulnacağı havalimanları arasında İstanbul da yer alıyor.
 
Bugün başlaması beklenen yasak, Kahire-Mısır, Amman-Ürdün, Kuveyt City-Kuveyt, Kazablanka-Fas, Doha-Katar, Riyad ve Cidde-Suudi Arabistan, Abu Dabi ve Dubai-Birleşik Arap Emirlikleri ile İstanbul-Türkiye uçuşlarında geçerli olacak.
 
Yasak kapsamında söz konusu havalimanlarından uçaklara binecek yolcuların yanlarına DVD oynatıcı, tablet, dizüstü bilgisayar, fotoğraf makineleri ve elektronik Oyun cihazlarını almalarına izin verilmeyecek.
 
Yasağın gündeme gelmesinin ardından açıklamada bulunan Türk Hava Yolları (THY), Amerika Birleşik Devletleri (ABD) varışlı seferlerde geçerli olmak üzere, cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların kabin içinde taşınmaması konusunda ilgili otoritelerce karar alındığı ve medikal cihazların uygulama dışında tutulduğunu, yasak kapsamında elektronik eşyaların uçak altı kargo bölümünde taşınabileceği belirtildi.
 
Konuya ilşkin açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yasağın doğru bir hamle olmadığını, yılda 80 milyon yolcunun uçtuğu İstanbul'un başka kentlerle karıştırılmaması getrektiğini ayrıca söz konusu yasağın yolcu sayısını etkileyebeilecek niitelikte olduğunu belirtti.
 
30-05-2012
Bu haber toplam 8610 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?