En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İnşaat 24.02.2018 08:10
Akyazı'da İnşaat Çalışmaları Tekrar Başladı

Akyazı'da İnşaat Çalışmaları Tekrar Başladı

Trabzon'un dev spor kompleksi Akyazı projesi'nde Danıştay Mimarlar Odası'na ret cevabı verdi. Projede inşaat çalışmaları tekrar başladı.

 

Danıştay'ın Mimarlar Odası'na ret cevabı sonrası, stat inşaatında dolgu işlemi yeniden başladı
 
Trabzonspor'un Akyazı Projesi'nde dolgu işlemleri yeniden start aldı. Aylar önce dolgu işlemi başlatılan ve Mimarlar Odasının itirazı ile sekteye uğrayan çalışmaların önünde engel kalmadı. Durdurulması istenen Akyazı Projesi'nde dolgu işlemleri Danıştay'ın ret kararı sonrası kaldığı yerden başladı.
MİMARLAR Odası'nın itirazı ile Akyazı projesi aylar önce durdurulmuştu. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanı ve eski TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar KTÜ Akademik Eğitim Yılı açılışında Akyazı Projesinin devam edeceğini duyurmuştu. Bayraktar, Danıştay'ın Mimarlar Odasının talebini reddettiğini ve en kısa sürede dolgu işlemlerinin devam edeceğini söylemişti. Danıştay'ın kararının ardından Akyazı Projesi dolgu işlemine de ara verilmeden başlanıldı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Akyazı Spor Kompleksi 18 Aralık'ta Açılacak


Trabzon Akyazı sahilinde denize dolgu alan üzerinde inşa edilen Akyazı Spor Kompleksi, 18 Aralık Pazartesi günü açılacak..

 

Trabzon Akyazı sahilinde deniz dolgusu alan üzerinde  hayata geçirilen Akyazı Spor Kompleksi projesinde sona gelindi. 18 Aralık Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından özel bir törenle hizmete açılacak olan Akyazı Spor Kompleksi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi.
 
Akyazı Spor Kompleksi hakkında bilgi veren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Ergün Turan, spor kompleksinin pek çok ilki bri arada barındırdığını ve Türkiye'nin göz bebeği olacağını belirtti. Türkiye'nin mühendislik hayatı açısından çok önemli bir eser olan Akyazı Spor Kompleksi'nin etrafında yer alan tesislerin de Karadeniz'e gelen birçok spor sever tarafından ziyaret edilecek nitelikte olduğunu belirtti.
 
Akyazı Spor Kompleksi'nin, Avrupa'nın en modern tesisleri arasında yer alacağını belirten Başkan Turan, kompleksin içerisinde 2 suni ve 5 doğal çim sahanın yanı sıra kamp eğitim merkezi ve İl Gençlik Spor Merkezi'nin de yer aldığını kaydetti.
 
10-10-2011
Bu haber toplam 9900 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?