En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 17.03.2018 14:30
TOKİ, İstanbul, İzmir ve Adana'da Arsa Satıyor

TOKİ, İstanbul, İzmir ve Adana'da Arsa Satıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul, İzmir ve Adana'da bulunan bakım ve akaryakıt istasyonu arsalarını "açık artırma" yöntemi ile satışa çıkaracağını duyurdu..

 

 
TOKİ Başkanı Ergün Turan'ın yaptığı yazılı açıklamada, alt ve orta gelir grubundaki vatandaşlara konut üretebilmek amacıyla atıl durumdaki kamu arazilerinin değerlendirildiğini, ayrca sanayi, eğitim, sağlık, turizm ve kamu yatırımları için de arsa ürettiklerini bildirdi.
 
TOKİ'nin  satışa çıkacak olan arsalarından İstanbul'un Başakşehir ilçesi Kayabaşı bölgesinde bulunan arsa,  bakım ve akaryakıt tesis alanları niteliğinde olup yüzde 25'i peşin, 6 ay vade ile açık arttırmaya çıkacak.  Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi yanında 902 ada, 6 parselde bulunan 4 bin 62 metrekarelik akaryakıt istasyonu ve servis bakım alanı imarlı arsanın bedeli ise  40 milyon 18 bin lira.
 
Satışa çıkacak bir başka arsa ise İstanbul'da Kağıthane Hasdal Kavşağı Arıcılar Mevkisi Akaryakıt ve Bakım Alanı olup 7 bin 757 ada, 1 parselde bulunan arsa 4 bin 756 metrekarelik alana sahip ve Kemerburgaz, Hasdal-Ayazağa, Cendere, Kağıthane bağlantı yolu üzerinde bulunuyor.
 
İzmir'in Bornova ilçesi Doğanlar bölgesinde bulunan arsa ise 135 bin 750 metrekarelikalan ve toplu iş yeri, ticaret, belediye hizmet alanı, akaryakıt, LPG ve servis istasyonu ile otopark imarına sahip. Yüzde 25 peşin, 24 ay vade ile açık arttırmaya çıacak olan arsa95 milyon 25 bin lira.
 
Ayrıca Adana Şakirpaşa'da bulunan 4 bin 186 metrekarelik akaryakıt istasyonu imarlı arsa yüzde 50 peşin, 12 ay vade ile 14 milyon 377 bin lira bedelle satışa çıkacak.
 
Müzayedeler 26 Ocak 2017 tarihinde, saat 13.30'da TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkezinde ve İstanbul'daki TURYAP Genel Müdürlük Müzayede Salonu'nda gerçekleştirlecek.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
14-01-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?